نمایش خبر
معاون دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو یی خبر داد
ساعت ۲۴ ۱۴۱۳ روز پیش
ساعت۲۴-وزارت آموزش و پرورش مطابق با ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان با برگزاری آزمون استخدامی اقدام به جذب ۵ هزار نیرو برای جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی مورد نیاز خود کرد، پذیرفته شدگان این آزمون از طریق دوره های آموزشی ۹ ماهه دانشگاه فرهنگیان با شیوه های تدریس در کلاس درس آشنا شدند.
معاون دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه آزمون ارزشیابی صلاحیت حرفه ای ویژه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی امروز برگزار می شود، شرایط قبولی در این آزمون و ورود به مدارس از مهر ۹۵ را اعلام کرد

دوره های آموزش معلمی ویژه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی با مُشکلات خاص خود همراه بود از جمله شهریه دوره که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای متقاضیان آب خورد و وام هایی که آموزش وپرورش وعده پراخت آنها را داد اما هیچگاه محقق نشد.

پذیرفته شدگان آزمون استخدامی برای ورود به مدارس از مهر سال ۹۵ باید آزمون جامع را نیز با موفقیت طی کنند.
غلامرضا کیانی معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در گفت وگویی در خصوص آزمون جامع پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اظهار کرد: آزمون « ارزشیابی صلاحیت های حرفه ای» که به « اصلح» مشهور است، سنجش شایستگی های حرفه ای دانشجویان و مهارت آموزانی است که در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده و به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.

وی افزود: امسال برای افرادی که از طریق آزمون استخدامی و ذیل ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان جذب شده اند، دوره آموزشی کوتاه مدتی توسط دانشگاه در ۲۰ استان کشور برگزار شد. این افراد که تعدادشان حدود سه هزار نفر است، علاوه بر شرکت در آزمون های معمول پایان هر درس و رسیدن به معدل قابل قبول، در پایان دوره آموزشی و بر اساس قوانین و آیین نامه های مصوب در ارزشیابی صلاحیت های حرفه ای نیز شرکت می کنند.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: افراد برحسب امتیاز کسب شده در آزمون «اصلح»، صلاحیت دائم و موقت دریافت می کنند. بر این اساس، افرادی که از ۱۰۰۰ امتیاز کلی، امتیاز ۶۵۰ و بالاتر را کسب کنند صاحب صلاحیت دائم شده و مراحل استخدامی آنها در آموزش و پرورش طی می شود و کسانی که امتیاز ۵۰۰ تا ۶۵۰ را کسب کنند صاحب صلاحیت موقت شده و ضمن ورود به آموزش و پرورش ، لازم است مجدد در آزمون شرکت کرده و کف امتیاز مربوطه را کسب کنند.

وی گفت: آزمون ارزشیابی صلاحیت حرفه ای چهارشنبه ۱۰ شهریور ماه راس ساعت ۹ صبح در ۱۴ حوزه استانی برگزار می شود و در استان ها و رشته محل هایی که تعداد شرکت کنندگان در آنها بسیار اندک است، افراد ذینفع به نزدیکترین استان ممکن مراجعه خواهند کرد.

کیانی اظهار داشت: ارزشیابی صلاحیت های حرفه ای مهارت آموزان معلمی از سه بخش تشکیل شده است. بخش های حرفه ای و فرهنگی قبلا اجرا شده و هم اکنون بخش کتبی آن برگزار می شود که بخش مذکور به ارزیابی صلاحیت های علمی عمومی و تخصصی مهارت آموزان از طریق سوالات چهارگزینه ای و نیز سوالات تشریحی عملکردی می پردازد.

خبرهای مرتبط:

با استناد به قانون تجارت الکترونیک (مصوبه مجلس شورای اسلامی)، سایت بازدید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر بوده و مسئولیتی در قبال نقض حقوق مولفان و همینطور انتشار محتوی خلاف قوانین کشور بر عهده ندارد.

اشتراک گذاری خبر