پرکلیک ترین خبرهای دانش و تکنولوژی
مشرق نیوز ۴ ساعت پیش
به گزارش مشرق به نقل از «spacepolicyonline»، گزارشگران موسسه سیاست علم و فناوری (stpi) به این نتیجه رسیده اند که ناسا هیچ شانسی برای انجام یک ماموریت سرنشین دار در مریخ تا سال ۲۰۳۳ ندارد.
رئیس شورای پژوهش دانشگاه خبر داد
ایسنا ۶ ساعت پیش
دکتر رضا میردریکوند در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: افزایش واحدهای فناور جهت استقرار در مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد از مهم ترین برنامه های پژوهشی این دانشگاه است. وی ادامه داد: در سال گذشته تعداد واحدهای فناور رشد ۲۰ درصدی داشته است.
با حضور معاون اول رئیس جمهور؛
ایسنا ۶ ساعت پیش
به گزارش ایسنا، دومین جشنواره ملی «زن و علم» به مناسبت اعطای جایزه دکتر "مریم میرزاخانی" اولین زن برنده جایزه فیلدز صبح امروز با حضور مسئولان کشوری، دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان، دکتر غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم، دکتر ...
زومیت ۲۰ ساعت پیش
پژوهشگران موفق شده اند ماده ای عجیب تولید کنند که از تمامی مشخصه های حیات برخوردار است؛ یعنی سوخت وساز دارد و رشد می یابد و سلول های مرده ی خود را جایگزین می کند.
ایسنا ۵ ساعت پیش
به گزارش «باشگاه دانشجویان» ایسنا، نشست موضوع شناسی فقهی _ پزشکی مسائل زنان، نخستین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی میان رشته ای است که با حضور اعضای هیئت علمی و صاحب نظران این رشته از جمله خانم دکتر موحدین و خانم دکتر حاج علی، خانم دکتر مقدم، خانم دکتر شاه علی، خانم دکتر ...
۵۵ آنلاین ۷ ساعت پیش
بزرگ ترین بانک ذخیره ی اطلاعات عمومی ژنتیکی در جهان the uk biobank نام دارد. این بانک نمونه هایی از طرح های ژنتیکی بیش از نیم میلیون بریتانیایی را در خود جای داده که برای مطالعه ای علمی داوطلب شده اند.
پژوهشگران سنگاپور انجام دادند
ایسنا ۱۵ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از ای ساینس نیوز، پژوهشگران "دانشگاه صنعتی نانیانگ"(ntu) سنگاپور، روش جدیدی ابداع کرده اند که نشان می دهد اصلاح ژنتیکی می تواند روغن طبیعی دانه ها را در شرایط آزمایشگاهی، تا ۱۵ درصد افزایش دهد.
در پیامی؛
صدا و سیما ۳ ساعت پیش
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ متن پیام تسلیت هیات رئیسه دانشگاه تهران به این شرح است: با نهایت تاسف و تاثر اطلاع یافتیم استاد فرهیخته دانشگاه تهران و چهره ماندگار فلسفه، شادروان دکتر محسن جهانگیری، روی در نقاب خاک کشید و خرقه زندگی در جهان ...
جام جم آنلاین ۱ روز پیش
یک شرکت ایتالیایی ابرخودروی الکتریکی با قیمت ۲.۵میلیون دلار را در نیویورک نمایش داده که ۱۹۰۰ اسب بخار قدرت دارد و بالاترین سرعت آن ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.
۵۵ آنلاین ۱ روز پیش
فسیل های یک گوشتخوار مرموز برای تقریبا ۴ دهه در یکی از کشوهای موزه ملی نایروبی در کنیا دست نخورده باقی مانده بودند. تا اینکه تجزیه و تحلیل های اخیر نشان دادند که این فسیل ها درواقع متعلق به یک پستاندار گوشتخوار غول پیکر بودند.
جام جم آنلاین ۱ روز پیش
استخوانی به نام فابلا که در زانو وجود داشته و طی تکامل انسان از بین رفته، دوباره در بدن انسان ها ظاهر شده است. رژیم های غذایی مدرن و افزایش قد و وزن انسان منجر به ظهور دوباره آن شده است.
ایسنا ۲ روز پیش
مدیر پژوهش های کاربردی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران با بیان این که تامین نشدن اعتبار طرح های پژوهشی کاربردی به متوقف شدن آنها منجر می شود، گفت: با وجود این که طرح های خوبی تعریف و با صنعت اعم از بخش خصوصی و دولتی قرارداد و تفاهم نامه ای منعقد می شود اما گاه حتی با وجود ...
با تلاش پژوهشگران انگلیسی
ایسنا ۲ روز پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از نیوزفلش، نابرابری در زمینه های اجتماعی و اقتصادی همیشه ثابت نیست و تغییر می کند اما تشخیص این نابرابری، دشوار است. پژوهشگران "کالج سلطنتی لندن" (imperial college london) موفق شده اند هوش مصنوعی را طوری آموزش دهند که بتواند نشانه های این نابرابری ...
دانا ۲ روز پیش
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ به گفته سه مقام نظامی، ارتش آمریکا در حال بررسی گزارش یک زن عضو نیروی دریایی مبنی بر کشف دوربین در حمام زنانه عرشه ی کشتی آمریکایی آرلینگتون است.
ایسنا ۲ روز پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، دانشمندان یک قطعه کوچک از یک دنباله دار را در یک شهاب سنگ کشف کرده اند. بخش عمده ای از این سنگ، خود یک زمان سیارک بوده است، اما زمانی که تیم آن را شکافت و تجزیه و تحلیل کرد، دریافت که این سنگ قسمتی از یک سیارک در حال رشد بوده است که میلیاردها ...
۵۵ آنلاین ۲ روز پیش
از دوران باستان تا سرآغاز دوران مدرن، علوم طبیعی و ریاضی همیشه با فلسفه توام بوده اند. بسیاری از اندیشمندان بزرگ دوران باستان نظیر افلاطون و ارسطو که ما امروزه بیشتر آنها را به خاطر نبوغ فلسفی شان می شناسیم و می ستاییم، در علوم طبیعی و ریاضیاتی دوران خود نیز سرآمد بودند.
زومیت ۲ روز پیش
سال جاری میلادی، پنجاهمین سالگرد نخستین فرود روی ماه و نقطه ی عطفی برجسته در تاریخ جهان است. نخستین سطح نشین قمری خصوصی دنیا که دو ماه پیش با هدف فرود روی ماه پرتاب شد، هرچند در دستیابی به هدفش ناکام ماند؛ اما درهرصورت به عنوان فضاپیمایی غیردولتی، دستاورد چشمگیری را رقم زد.
رئیس هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب:
خبرگزاری مهر ۲ روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، محمود نیلی احمدآبادی صبح امروز در نشست خبری در دانشگاه تهران گفت: با تشکیل هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب ها اقدام به تشکیل ۱۵ کارگروه تخصصی در این هیئت کردیم. وی افزود: در این کارگروه ها قرار است از ظرفیت دانشمندان داخلی و دانشمندان ایرانی خارج از کشور ...
ایسنا ۳ روز پیش
سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود رئیس کمیته فضایی عربستان که در راس هیئتی به روسیه سفر کرده است، با دیمیتری راگوزین، رئیس سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس، در مسکو دیدار کرد. در این نشست، اعضای هیئت سعودی علاقه خود را در مورد همکاری عربستان با فدراسیون روسیه در زمینه ...
گجت نیوز ۳ روز پیش
هفته گذشته تلسکوپ ایونت هورایزن (eht) اولین تصویر از سیاه چاله را در تاریخ نجوم به ثبت رساند. این موفقیت باعث شد تا دانشمندان اعلام کنند بزودی قادر به گرفتن فلیم از سیاه چاله ها خواهند بود.

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد

پرکلیک ترین خبرها
اخبار این صفحه شامل خبرهایی است که تعداد بیشتری از کاربران آنها را کلیک نموده اند. رتبه بندی خبرها بر حسب تعداد دفعات کلیک بر روی خبر و همچنین زمان سپری شده از انتشار خبر می باشد. 

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد