پرکلیک ترین خبرهای دانش و تکنولوژی
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
صدا و سیما ۱۵ ساعت پیش
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در جریان بازدید از نمایشگاه صنعت دفاعی و سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳، با ابراز امیدواری از قابلیت های دانشمندان داخلی در ساخت و تولید انواع تسلیحات دفاعی گفت: در این نمایشگاه ...
ایسنا ۶۰ دقیقه پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، ممکن است برای تولید اشیاء با شکل سفارشی نیازی به تکنیک های ساخت عجیب و غریب نباشد. اگر دانشمندان شیوه خود را دارند، شما می توانید با کمی کاغذ و برخی از قوانین ریاضیات شروع کنید.
باشگاه خبرنگاران ۱۱ ساعت پیش
به گزارش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی، تیم فراس (faras) از دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف، پس از موفقیت در مرحله اول مسابقات بین المللی هوانوردی و فضانوردی آمریکا aiaa سال ۲۰۱۹ (شاخه طراحی موتور های توربین گاز هوایی) ...
ایسنا ۳۶ دقیقه پیش
به گزارش ایسنا، روزنامه خراسان نوشت: «طبق پژوهشی انجام شده، در یک روز معمولی زن ها سه برابر مردها برای تمیز و مرتب کردن اطراف شان وقت صرف می کنند. آیا ممکن است علت این تفاوت، ناتوانی ذاتی و ژنتیکی مردها در دیدن شلوغی ها و بی نظمی های دوروبرشان باشد؟
جام جم آنلاین ۲۳ ساعت پیش
به گزارش جام جم آنلاین از مهر، دمای سیاره یادشده که با عنوان «lhs 3844b» نام گذاری شده به علت فعالیت مداوم گدازه های آتشفشانی در سطح آن و عدم وجود هیچ گونه جو پایدار به دور سیاره به چند صد درجه سانتیگراد می رسد.
ایسنا ۱ ساعت پیش
کاوشگر فضایی "جوس"(juice) که در حال حاضر مهندسان آژانس فضایی اروپا در حال ساخت آن هستند و قرار است سال ۲۰۲۲ پرتاب شود اخیرا تصویری از سیاره مشتری و چهار قمر بزرگ آن ثبت کرد.
دانستنی های نجوم؛
باشگاه خبرنگاران ۱ روز پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، همه ما در زندگی اطراف خود با موارد و مکان هایی آشنا می شویم که گاهی درک آن و رفتن به آن مکان ها دشوار است، اما با دست یافتن به یک سری اطلاعات می شود آگاهی را بیشتر کرد.
ایسنا ۱ روز پیش
پژوهشگران انگلیسی در مطالعه اخیرشان تغییراتی را در رباتی که پیشتر توسط یک استارت آپ توسعه داده شده بود، اعمال کردند و به این ترتیب یک ربات جدید که در نبود پرستاران قادر به کمک به سالمندان و انجام امور آنها است، ایجاد کردند.
۰۰:۲۵
خبرگزاری مهر ۱ روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، پیشرفت های اخیر در حوزه میکروساخت به محققان اجازه می دهد تا اقدام به توسعه ادوات الکترونیکی قابل کاشت در بدن کنند که ابعاد بسیار کوچکی دارد.
زومیت ۲ روز پیش
وقتی صحبت از انرژی های تجدیدپذیر می شود، اتحادیه ی اروپا با پتانسیل واقعی خود فاصله ی زیادی دارد. این در حالی است که نتایج تحقیقات نشان می دهد، اگر یک توربین بادی در هر نقطه ی مناسب از زمین گذاشته شود، بیش از ۱۰۰ برابر انرژی بادی تولید شده ی کنونی در مناطق خشکی تامین خواهد ...
جام جم آنلاین ۲ روز پیش
به گزارش جام جم آنلاین از خبرآنلاین، اکنون سنگی به نام «رولینگ استونز» در مریخ وجود دارد. ناسا سنگ کوچکی را بر سطح مریخ «رولینگ استونز» نامید که فضاپیمای رباتیک «این سایت» سال گذشته تصویرش را در حال غلتیدن بر سطح مریخ ضبط کرد.
باشگاه خبرنگاران ۲ روز پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،کارشناسان شرکت سیرانوادا sierra nevada برای اولین بار از زیستگاه فضایی خود رونمایی کردند که به گفته آن ها می تواند برای حمل انسان به سیاره مریخ مورد استفاده قرار گیرد.
۵۵ آنلاین ۲ روز پیش
نیو صدر: متولد مرداد ماه هستید؟ چند درصد این ویژگی ها را در خود می بینید؟ بخشنده، خوش قلب، شاد، سرزنده، مغرور، لجباز و ... اینها بخشی از مشخصات «طالع بینی» شما هستند. طالع بینی باوری به این است که اتفاقاتی که در ستاره ها و کهکشان ها رخ می دهند، چه نتایجی در زمین و حتی اخلاق ...
زومیت ۲ روز پیش
چندان عجیب نیست که فیزیک کوانتوم به عجیب و غیر شهودی بودن شهرت دارد. مسلما جهانی که در آن زندگی می کنیم، کوانتوم مکانیکی به نظر نمی رسد. تا قرن بیستم مردم تصور می کردند که قوانین فیزیک کلاسیک در همه ی مقیاس ها صدق می کنند.
کلیک ۳ روز پیش
– محققان در جدیدترین دستاور خود قادر به ساخت یک لنز الکترونیک شدند که به مراتب بهتر از چشم های انسان عمل می کند و قابلیت های شگفت انگیزی دارد. محققان و دانشمندان با جدیدترین دستاور خود می توانند در آینده ای نزدیک در طراحی تمامی ابزارهای بصری همچون دوربین ها، عینک ها و تلسکوپ ...

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد

پرکلیک ترین خبرها
اخبار این صفحه شامل خبرهایی است که تعداد بیشتری از کاربران آنها را کلیک نموده اند. رتبه بندی خبرها بر حسب تعداد دفعات کلیک بر روی خبر و همچنین زمان سپری شده از انتشار خبر می باشد. 

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد