نمایش اطلاعات همشهری آنلاین
تعداد بازدید های کاربران
تعداد اخبار مورد پوشش
آخرین اخبار سایت همشهری آنلاین صفحه  ۱ | ۱۴۴۶ نتیجه (۰٫۰۲۱ ثانیه)
فرهنگی و هنری ۱ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: چهارمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره سنایی به بررسی تاثیر سنایی بر مولانا اختصاص داشت که با سخنرانی دکتر محمدجواد اعتمادی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شد.
بین الملل ۲ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: رئیس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای با بیان این که «عرضه نفت و فرآورده های نفتی در جهان از کشورهایی غیر از ایران به اندازه کافی وجود دارد»، گفت: بنابراین می توان حجم خریداری نفت و مشتقات آن از ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
اجتماعی ۳ ساعت پیش
و میراث فرهنگی بشری اعم از آثار معماری و شهرسازی تجربیات گرانقدر باقی مانده از گذشتگان است که در تعامل با طبیعت و بحران های ناشی از آن به سربلندی از این آزمون درآمده اند. نگاهی فارغ از احساس به آثار باقیمانده از زلزله اخیر منطقه غرب کشور که در نوع خود از منظر شدت و قدرت در بیش ...
سیاسی ۴ ساعت پیش
به گزارش ایلنا، مجلس شورای اسلامی در روزهای دوشنبه (۲۹ آبان ماه) و چهارشنبه (اول آذرماه) به صورت علنی تشکیل جلسه خواهد داد. بنابر دستورکار جلسات علنی این هفته مجلس، قرار است وزیر کشور با حضور در یکی از جلسات علنی این هفته پاسخگوی سوال محمود صادقی نماینده تهران و ۱۵ نماینده ...
اقتصادی ۵ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: به دنبال تصمیمات اخذ شده در رابطه با تامین مالی به منظور کمک برای مناطق زلزله زده بسته ای از تسهیلات و کمک های بانکی و بودجه ای مصوب شده که به زودی اجرای آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.
اجتماعی ۶ ساعت پیش
به گزارش ایسنا، کاهش تولید فولاد و بتن از یک سو و کاهش مصرف زغال سنگ در کارخانه های بزرگ و منازل مسکونی از سوی دیگر از جمله این اقدامات است. در چین به ویژه در کلان شهرهای این کشور، آلودگی هوا به حد غیرقابل تحملی رسیده است.
ورزشی ۷ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: نعیم سلیمان اوغلو، برنده سه مدال طلای وزنه برداری المپیک روز شنبه ۱۸ نوامبر (۲۷ ابان) در ۵۰ سالگی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در استانبول درگذشت.
بین الملل ۷ ساعت پیش
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، سعد حریری ، نخست وزیر مستعفی لبنان شنبه ۲۷ آبان وارد کاخ الیزه شد. منابع اعلام کردند، رئیس جمهوری فرانسه و حریری در یک خلوت دو نفره بدون حضور مشاوران شان دیدارشان را آغاز کردند.
بین الملل ۷ ساعت پیش
به گزارش ایسنا، دولت باراک اوباما با هدف حمایت از این گونه جانوریِ در خطر انقراض، مجوز واردات عاج و لاشه فیل به ایالات متحده آمریکا را ممنوع کرده بود. اخیرا موسسه ای موسوم به خدمات آبزیان و حیات وحش ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد که مجوز ...
اجتماعی ۷ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: دبیرکل سازمان ملل متحد تغییرات اقلیمی را تهدیدی برای دنیای کنونی دانست و از همه کشورها خواست تا به تعهدات خود در توافق آب و هوایی پاریس عمل کنند.
اجتماعی ۸ ساعت پیش
تا کنون تمام تلاش های بین المللی از جمله توافق تغییرات آب و هوایی پاریس (COP21) با این هدف انجام می شد که گرم شدن زمین تا سطح ۲ درجه محدود شود. با این وجود، جدیدترین پیش بینی ها نشان می دهد دمای کره زمین تا سال ۲۱۰۰ میلادی ۳.۲ درجه افزایش خواهد یافت.
فرهنگی و هنری ۹ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: مهرداد فرید می گوید: فیلم جن زیبا با حضور "نورگل یشیل چای" بازیگر ترکیه ای ساخته شده و به نمایش درخواهد آمد. همچنین امکان تغییر بازیگر وجود ندارد.
اجتماعی ۹ ساعت پیش
این تشکل ها با صدور نامه ای خطاب به ملت ایران با اشاره به وضعیت بحرانی رودخانه کارون نسبت به خسارت های جبران ناپذیر انتقال آب ونک به رفسنجان هشدار دادند. عیسی کلانتری در حالی با مجوز انتقال آب ونک به رفسنجان موافقت کرده که در دهه ۷۰مطرح شد اما هیچ یک از روسای پیشین سازمان ...
عمومی ۱۰ ساعت پیش
به گزارش ایسنا، بهرام سرمست مدیر کل سیاسی پیشین استانداری تهران به عنوان مدیرکل سیاسی وزارت کشور انتخاب و جایگزین محمدامین رضازاده شد. رضازاده از آبانماه سال ۱۳۹۳ به عنوان مدیر کل سیاسی وزارت کشور منصوب و جانشین سیدعلی پورموسی شده بود.
فرهنگی و هنری ۱۰ ساعت پیش
به گونه ای که نمی توان تاریخ سینمای جهان را بدون سینمای ایتالیا و زبان ایتالیایی متصور شد. هم زمان با برگزاری هفته زبان ایتالیایی در جهان و بزرگداشت صد وپنجاهمین سال تولد پیراندلو، نمایش نامه نویس ایتالیایی، نشست ویژه شهر کتاب با موضوع «زبان ایتالیایی در سینما» روز دوشنبه ...
اجتماعی ۱۰ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: رئیس سازمان بهزیستی از استقرار ۲۰ تیم تخصصی روانشناسی در منطقه زلزله زده تا پایان سال خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱۸ نفر که دچار معلولیت شده اند شناسایی و خدمات تخصصی به آن ها ارائه می شود.
فناوری اطلاعات ۱۲ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: نخستین نشست تخصصیِ رسانه، منابع نامعتبر و اخبار جعلی در محل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
پزشکی ۱۲ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح آزمایشی غربالگری زنان باردار برای اچ.آی.وی/ایدز از سال ۹۴ در مناطق تحت پوشش برخی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: همه زنان باردار ایرانی از سال آینده تست hiv می دهند.
بین الملل ۱۲ ساعت پیش
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان و «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی این کشور، امروز-شنبه- با یکدیگر تلفنی صحبت کردند. الحریری در این مکالمه تلفنی تاکید کرد که چهارشنبه آینده و همزمان با روز استقلال لبنان به این کشور باز خواهد گشت.
ورزشی ۱۲ ساعت پیش
این رقابت ها پس از وقفه ۱۶ ساله (۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸) دوباره از سال ۲۰۰۹ شروع شده است و تا کنون هر ساله این مسابقات پیگیری شده است. از نظر منطقه ای، نمایندگان قاره اروپا با ۹ قهرمانی، ۸ نایب قهرمانی و ۸ عنوان سومی پرافتخارترین قاره این رقابت ها هستند و پس از اروپا، نمایندگان ...
اجتماعی ۱۳ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: سازمان تامین اجتماعی در اطلاعیه ای به بیمه شدگان خود تاکید کرد که این سازمان هیچ نماینده ای به منازل بیمه شدگان و بازنشستگان برای صدور هیچ نوع کارتی اعزام نکرده است.
اجتماعی ۱۳ ساعت پیش
- فهیمه سادات طباطبایی، همشهری آنلاین: مدام سراغ شاهنامه اش را می گیرد. سنی از او گذشته، فرزندان و نوه هایش در چادر دورش را گرفته اند. با نگرانی، مدام می پرسد شاهنامه اش را از زیرآوار درآورده اند یا نه.
اجتماعی ۱۳ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: شیوع وبا موضوعی است که از دیروز به لیست نگرانی های مناطق زلزله زده افزوده شده است. در همین رابطه یکی از نیروهای اورژانس حاضر در منطقه، از بستری شدن یک بیمار مشکوک به وبا در بیمارستان کرمانشاه خبر داد.
اقتصادی ۱۳ ساعت پیش
به گزارش ایلنا، مجتبی نیک کردار، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه، اظهار داشت: دو ساختمان مسکن مهر در سرپل ذهاب به طور کامل فرو ریخت و ۱۰۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. وی تاکید کرد: در حالی که کمک های مردمی در برخی اقلام به نقطه اشباع رسیده است، در برخی اقلام دیگر ...
فرهنگی و هنری ۱۴ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با ابراز امیدواری از اینکه این بنیاد زنجیره تولید، اکران، جشنواره، فعالیت های بین المللی و ارتقای فناوری در حوزه تولید سینمای کودک و نوجوان را با همراهی بخش خصوصی به نحو مطلوب مدیریت و راهبری کند، از برنامه های فارابی برای نظام ...