نمایش اطلاعات زومیت
تعداد بازدید های کاربران
تعداد اخبار مورد پوشش
آخرین اخبار سایت زومیت صفحه  ۱ | ۴۵ نتیجه (۰٫۰۱۶ ثانیه)
فناوری اطلاعات ۹ ساعت پیش
ایلان ماسک ، بنیان گذار و مدیرعامل اسپیس ایکس ، درحال الهام گیری از مجموعه ی تلویزیونی پرطرفدار بازی تاج و تخت (Game of Thrones) است. هفته ی گذشته، وی به دنبال پخش قسمت افتتاحیه ی فصل هشتم این سریال، در توییتر پیشنهاد داد به فضاپیمای در دست ساخت استارشیپ، بال های اژدها ...
فناوری اطلاعات ۹ ساعت پیش
هواوی پی ۳۰ پرو، آخرین پرچم دار قدرتمند چینی ها، درکنار بهره گیری از ویژگی هایی مانند پردازنده ی قدرتمند و طراحی جذاب و شارژدهی طولانی، با محور دوربین عکاسی تولید شده است.
پزشکی ۱۰ ساعت پیش
در ۱۵۰ سال گذشته، غلظت کربن دی اکسید موجود در اتمسفر از ۲۸۰ پی پی ام به ۴۱۰ پی پی ام رسیده است. برای کشاوزان این خبری درهم آمیخته است. هرچند بیشتر افزایش های مرتبط با تغییرات اقلیمی به سود آن ها نخواهد بود، کربن دی اکسید بیشتر به معنای سوخت بیشتر برای فتوسنتز و بنابراین ...
فناوری اطلاعات ۱۰ ساعت پیش
باینانس (Binance)، بزرگ ترین صرافی بیت کوین دنیا، در برای بازسازی کلیسای جامع نوتردام همکاری می کند. کلیسای جامع نوتردام، واقع در پاریس پایتخت فرانسه، بیش از ۸۵۰ سال قدمت دارد و بخش زیادی از آن در حادثه ی آتش سوزی چند روز پیش از بین رفت.
اقتصادی ۱۱ ساعت پیش
استراتژی دوران ناخوشایندی تجربه می کند. در این دنیای بی ثبات، نامطمئن، پیچیده و مبهم (جهان VUCA)، بارها پرسیده می شود استراتژی باید چگونه به نظر برسد؟ آیا هنوزهم مفید واقع می شود؟ وقتی به عملکردهای اصلی استراتژی فکر می کنیم، به پرسش دوم پاسخ مثبت می دهیم.
فناوری اطلاعات ۱۱ ساعت پیش
مارکوس هاچینز (Marcus Hutchins)، کسی که به دلیل نقشش در متوقف کردن حمله ی باج افزار واناکرای در سال ۲۰۱۷ مشهور شد، به دو جرم مرتبط با هک رایانه اعتراف کرد. شایان ذکر است ۸ اتهام دیگر موجود در پرونده ی او در قالب توافقی از او رفع می شود که اولین بار زد دی نت (ZDNet) گزارش ...
اقتصادی ۱۲ ساعت پیش
بنابر اعلام محمودرضا حقی فام، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، ارزان بودن تعرفه ی برق در ایران باعث شده تولیدکنندگان بین المللی ارزهای دیجیتال از این موضوع استقبال کنند و فعالیت خود را در ایران گسترش دهند.
تکنولوژی ۱۳ ساعت پیش
درحالی که کشاورزان در کشورهای توسعه یافته از مزایای بی شمار دسترسی به کلان داده ها برای بهبود روش های زراعی بهره مند هستند، کشاورزان دنیای فقیرتر در نبود این دسترسی، با بحران های بزرگ تری مواجه خواهند بود.
فناوری اطلاعات ۱۳ ساعت پیش
ال جی جمعه ی گذشته، پتنت (حق ثبت اختراع) گوشی هوشمندی با سه دوربین جلو (سلفی) و سه دوربین اصلی را در WIPO (دفتر مالکیت معنوی جهانی) ثبت کرده است. اطلاعات منتشرشده از این گوشی هوشمند از سه دوربین در بالای گوشی خبر داده؛ ولی اطلاعاتی از عملکرد دوربین ها به بیرون درز نکرده ...
فناوری اطلاعات ۱۵ ساعت پیش
مایکروسافت در نظر دارد با دوبرابر کردن تعهد خود، انتشار موثر کربن را طی ۱۱ سال آینده تا ۷۵ درصد کاهش دهد. برد اسمیت، یکی از مدیران ارشد غول دنیای فناوری، در پستی در بلاگ این شرکت، گام هایی که مایکروسافت در مقابل «چالش های پایداری» به شیوه ی «فناورانه» طی خواهد کرد را شرح ...
پزشکی ۱۶ ساعت پیش
بررسی تاثیرات منفی رسانه های اجتماعی و چرخه ی توقف ناپذیر اخبار روی دامنه ی توجه ما از موضوعاتی بوده که در سال های اخیر بحث های زیادی پیرامون آن شکل گرفته است؛ بااین حال، این حوزه از تحقیقات همواره از فقدان داده های تجربی در حمایت از این ادعاها رنج می برده است.
اجتماعی ۱۷ ساعت پیش
دانشمندان با تجزیه و تحلیل اطلاعات ثبت شده در دفتر ثبت وقایع ردیاب های پلانکتون ، شواهد محکمی را به دست آوردند که نشان می دهد میزان آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها طی دهه های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است.
تکنولوژی ۱۸ ساعت پیش
هیچ چیز مانند کابوس افتادن دندان ها یا پس دادن امتحان حساب دیفرانسیل نمی تواند خواب شبانه ی ما را خراب کند. اما خوشبختانه، براساس تحقیقات جدیدی که به ردیابی ریشه ی عصبی کابوس ها می پردازد، دانشمندان در حال رسیدن به خاستگاه این رویاهای ناخوشایند هستند.
تکنولوژی ۱۸ ساعت پیش
سال جاری میلادی، پنجاهمین سالگرد نخستین فرود روی ماه و نقطه ی عطفی برجسته در تاریخ جهان است. نخستین سطح نشین قمری خصوصی دنیا که دو ماه پیش با هدف فرود روی ماه پرتاب شد، هرچند در دستیابی به هدفش ناکام ماند؛ اما درهرصورت به عنوان فضاپیمایی غیردولتی، دستاورد چشمگیری را رقم زد.
فناوری اطلاعات ۱۹ ساعت پیش
بعد از انتشار اخباری مبنی بر درز اطلاعات حساس یکی از تاکسی های اینترنتی ایرانی در روز پنجشنبه بحث های مختلفی در مورد امنیت کاربران شکل گرفت. کارشناسان موسسه ی سکیوریتی دیسکاوری ( Security Discovery) در جریان بررسی هایشان ازطریق موتور جست و جوی BinaryEdge متوجه شدند که پایگاه ...