نمایش اطلاعات رجانیوز
تعداد بازدید های کاربران
تعداد اخبار مورد پوشش
آخرین اخبار سایت رجانیوز صفحه  ۱ | ۵۵۵ نتیجه (۰٫۰۱۷ ثانیه)
پاسخ جمعی از حقوق دانان به بیانیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره سند ۲۰۳۰
اجتماعی ۱۷ دقیقه پیش
این نوشتار پاسخ به بیانیه دولت است که به نظر می رسد استدلال های آن بنا به دلایل زیر قابل قبول نبوده و بهتر است دولت محترم قصور و تقصیرهای خود را در این زمینه پذیرفته، از تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن تلویحی تذکرات دلسوزان کشور خودداری نموده و برای جبران مافات اقدام عاجل به عمل ...
سیاسی ۵ ساعت پیش
این سئوال جدی در افکار عمومی مطرح است که چرا تاکنون یک بیانیه از سوی وزارت محترم اطلاعات در خصوص برخورد، و حتی پیگیری پرونده شبدوست مالامیری، و اختلاس بزرگ بانک ملت در رسانه ها و برای افکار عمومی منتشر نشده است و این سوال جدی تر امروز و با حضور در این دادگاه مطرح می شود، که چرا ...
عمومی ۶ ساعت پیش
گروه معارف- رجانیوز: مراسم مناجات خوانی در ماه مبارک رمضان در مسجد ارک برگزار می شود. به گزارش رجانیوز این مراسم از تاریخ ۵ خردادماه مطابق با شب اول ماه مبارک رمضان تا شب عید فطر در مسجد ارک برگزار می شود.
سیاسی ۶ ساعت پیش
سیدمحمدخاتمی درخصوص سانسور راهپیمایی نیروهای حزب الله مینویسد: نمی دانم این برخورد زشت و غیرقابل توجیه کیهان را بر چه حمل کنیم؟ روشنفکری، مخالفت با حزب الله، طرفداری از فساد!! یا عقل و منطق؟! قضاوت را به شما و وجدان های پاک وا می گذارم!
مدیر عامل سیمان لامرد:
اقتصادی ۷ ساعت پیش
مدیر عامل سیمان لامرد با بیان اینکه طی سه سال گذشته هزینه های تولید سیمان حداقل سالانه ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران قیمت سیمان امسال باید ۴۰ درصد افزایش یابد.
اجتماعی ۹ ساعت پیش
گروه اجتماعی - رجانیوز، بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، میانگین سن در اولین ازدواج زنان در سال ۱۳۹۵ در مقایسه با سال ۱۳۹۰، ۰.۴ سال کاهش پیدا کرد. به این ترتیب میانگین سن در اولین ازدواج زنان کل کشور در سال ۱۳۹۰ از ۲۳.۴ به ۲۳ سال در سال ۱۳۹۵ ...
اجتماعی ۱۰ ساعت پیش
به گزارش رجانیوز ، به نقل از روابط عمومی دادستانی ، محمدحسین صادقی گفت: در تاریخ چهارم خرداد پس از تعقیب و گریز یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ تعداد ۹۲ قبضه کلت کمری از سوی ماموران انتظامی کشف و ضبط شد. وی افزود: متهمان این پرونده متواری شده و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
با توجه به گرانی گوشت در هفته های اخیر وزارت جهاد اقدام به واردات گوشت به کشور کرده است و تازمان توزیع این گوشت ها، نرخ ها به قوت خود باقی است. اما در صورتی که گوشت های وارداتی توزیع شود امکان کاهش قیمت گوشت گوسفندی را خواهیم داشت
سیاسی ۱۰ ساعت پیش
فارس- برنامه «ثریا» با توجه رویکرد انتقادی که داشته است، در سه سال اخیر همواره با برخی فشارها مواجه بوده است. بویژه در یک سال اخیر این برنامه با توقف های مکرر مواجه شد و بسیاری از برنامه های آن برغم اعلام قبلی امکان پخش نیافت.
دست اندازی دولت یازدهم به منابع بانک مرکزی؛
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
گروه اقتصادی - رجانیوز ، یکی از راه های تامین کسری بودجه، استقراض دولت از بانک مرکزی است که به معنای افزایش پایه پولی یا پول پرقدرت است. دولت یازدهم اگرچه با شعار عدم استقراض از بانک مرکزی کار خود را آغاز و رئیس کل بانک مرکزی هم بر این موضوع تاکید کرد اما ارقام منتشرشده از سوی ...
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع):
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
متاسفانه از سال ۷۸ که طرح تحول نظام بانکی مطرح شد تا کنون اقدام جدی برای بهبود این موضوع انجام نشده و همان لایحه ای که دولت از طریق وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تقدیم مجلس کرده بود همچنان به صورت ناقص باقی مانده است.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک:
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
متاسفانه سیاست های سود دهی بانکها نه تنها تولید کشور را تحت الشعاع قرار داده بلکه مستاجران را با دردسردهای اساسی مواجه کرده است. افزایش قیمت مسکن واجاره بها تنها کاری که می کند شکستن سر مستاجر است و اوست که به عنوان قشر آسیب پذیر همیشه در تب وتاب افزایش قیمت ها و کوچکتر شدن ...
مدیرعامل اسبق ایران خودرو:
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
ضرر و زیان های مطرح شده در آن سال هنوز هم ادامه دارد و راه جبرانی برای آن وجود ندارد، بنابراین با اینکه در برخی خبرها از یارانه تزریق شده به بخش تولید صحبت شده است اما هیچ یارانه ای به صنعت خودرو سازی پرداخت نشده است
عمومی ۱۰ ساعت پیش
گروه فرهنگی - رجانیوز، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، همایش «وحدت شیعه و سنی» روز گذشته در کراچی پاکستان برگزار شد. در این همایش وحدت، که تحت نظارت شورای نظارت علما و مشایخ پاکستان در حسینیه «حیدر کرار» در شهر اورنگی کراچی برگزار شده بود، علما و روحانیون شیعه و اهل ...
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
مجری پنجمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین آلات تهران از توانایی تولید بیش از ۷۰ درصد قطعات خودروهای داخلی و خارجی در ایران خبر داد و مشکل بزرگ صنعت قطعه سازی را واردات دولتی بیان کرد.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
با وجود برگزاری ۴ جلسه در مدت کمتر از یک ماه، وزارت کشور، سازمان بورس را مسئول اطلاع رسانی درباره پرونده پدیده اعلام کرده، این در حالی است که سازمان بورس اطلاع رسانی در این زمینه را متوجه وزارت کشور می داند.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
این عدد را به خاطر بسپارید: ۱۰۵۰ هزار میلیارد تومان؛ این عدد مابه ازایی در جامعه دارد و آن، مجموعه سپرده هایی از گروه های گوناگون جامعه ایرانی است که به بانک های ایرانی داده و با نرخی بالاتر از ۲۰ درصد سود می گیرند.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
تازه ترین گزارش بانک مرکزی از متغیرهای پولی و اعتباری در ۹ ماه نخست سال گذشته که دیروز منتشر شد، نشان می دهد بدهی دولت به بانک ها با ۲۰.۵ درصد افزایش مواجه شده است. همچنین نسبت تسهیلات غیرجاری (معوق) به کل تسهیلات ریالی و ارزی با رشد ۱۴.۷درصدی نسبت به پایان سال ۹۴، به ۱۱.۷درصد ...
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
بعد از رونمایی از انواع بسته های خروج از رکود در دولت یازدهم اکثر کارشناسان اقتصادی اعتقاد داشتند که در این بسته های اقتصادی خروج از رکود دولت، به بازارهای ارز، سرمایه ، مسکن، تولید کالا، تشویق صادرات توجه جدی نشده است و فقط بخش سیاستهای پولی را در برمی گیرد.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
بهرام شکوری در گفت وگو با رسانه ها با اشاره به اینکه برخلاف تمام صحبت ها هنوز اوضاع معادن سنگ آهن خوب نشده است، اظهار داشت: کاهش قیمت جهانی سنگ آهن و افزایش دریافت حقوق های دولتی از معادن شرایط فعالیت را برای آنها بسیار سخت کرده است.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
دولت یازدهم که مدعی انضباط پولی و مدیریت منابع مالی در جهت دست نیافتن به منابع بانک مرکزی و... در چند سال فعالیت خود است اما مستندات موجود حکایت از رشد بدهی بالای آن در قالب استقراض از بانک مرکزی و بدهی به بانک ها دارد.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
معاون ارزی بانک مرکزی دلیل عمده بلوکه بودن منابع را مربوط به نداشتن روابط سیاسی دانست و افزود: «البته در مواردی که روابط سیاسی نداشته ایم هم توانسته ایم وجوهمان را آزاد کنیم.»
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
مقایسه اعلام گمرک کشورهای صادرکننده کالا به مقصد ایران با آمار گمرک ایران نشان می دهد تنها در ۹ ماهه منتهی به آذرماه سال۹۵ بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۸۴۷ میلیون دلار کالای قاچاق وارد ایران شده است، این در حالی است که برآوردهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از قاچاق ۵/۱۲ میلیارد ...
مخالفت صریح مراجع عظام با سند۲۰۳۰
سیاسی ۱۰ ساعت پیش
آیت الله نوری همدانی افزود: بنده به جد از مسئولان می خواهم این سند با دقت بررسی شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.
اقتصادی ۱۰ ساعت پیش
عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی از بیکاری کارگران ساختمانی ها به دلیل رکود خبر داد، گفت : شمار زیادی از کارگرانی داشتیم که در فروردین ماه امسال حتی ۱ روز هم کار نکرده اند.