نمایش خبر
مدال طلای انجمن عکاسی هلنیک به یک عکاس ایرانی اعطا شد
ایلنا ۱۰۳۰ روز پیش
نمایشگاه آثار عکاسان ایرانی با عنوان «تمدن های باستان» با حضور رایزن فرهنگی سفارت ایران در آتن افتتاح شد.
به گزارش ایلنا، نمایشگاه آثار عکاسان ایرانی با عنوان «تمدن های باستان» با حضور رایزن فرهنگی سفارت ایران، علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران)، رییس و هیات مدیره انجمن عکاسی هلنیک یونان و هنرمندان یونانی در آتن افتتاح شد.

این نمایشگاه بخشی از یک رویداد تبادل فرهنگی بین ایران و یونان با عنوان دو تمدن باستانی است که توسط نمایندگی های فیاپ در ایران (کلوپ عکس فوکوس) و یونان (انجمن عکاسی هلنیک) برگزار می شود و شامل دو نمایشگاه است که نمایشگاه آثار عکاسان ایرانی شنبه ۷ اکتبر ٢٠١٧ مصادف با ۱۵ مهرماه در آتن افتتاح شد و به مدت یک هفته ادامه دارد. نمایشگاه آثار عکاسان یونانی نیز در سال ٢٠١٨ در تهران برگزار خواهد شد.

همچنین در این مراسم و با حضور روسای ۲ نمایندگی، تفاهم نامه خواهر خواندگی بین دو نمایندگی فیاپ در ایران و یونان امضا شد.

شب گذشته پس از افتتاح نمایشگاه در آتن، علی سامعی نماینده فیاپ در ایران در مورد تاریخ عکاسی در ایران و عکاسان معاصر ایرانی برای هنرمندان یونانی سخنرانی کرد. وی هم چنین به معرفی و نمایش آثار تعدادی از عکاسان مطرح و عکاسان جوان ایرانی در ژانرهای مختلف پرداخت که می توان به رضا دقتی، عباس عطار، عباس کیارستمی، کاوه گلستان، شیرین نشاط، شادی قدیریان، محمدرضا چایفروش، سعید عربزاده، محمدرضا معصومی، وحید بابایی، بردیا سعادت، مهدی مختاری و فرزین ناظم زاده اشاره کرد.

هنرمندان ایرانی که آثارشان در آتن به نمایش درآمده است، عبارتند از: امیرحسین ذاکرزاده، نیما تاج الدین، فرزانه قربانی نژاد، سحرکرمی (لوح تقدیر)، مجید محمدی، سیامک جعفری، نسرین عباسی، مصطفی نوده (لوح تقدیر)، امین دهقان، مریم منوریان، علیرضا رحیمی، گلنازحسن زاده، علی سامعی، احمد خطیری، عباس باقریان (لوح تقدیر)، ادریس خسروی زاده، نگار آقاعلی طاری (لوح تقدیر)، امیرحسین حیدریان نائینی، برنا میراحمدیان (عکس برگزیده)، احمد سامعی، مهدی منتصری، علیرضا شاه حمزه، امیر علی نواده شهلا، آرش مهدوی، امین زمزم، سید احسان مرتضوی، شهربانو (شیدا) بادلی، محمود حدائق نیا، علیرضا عباسی، میران (شورش) مباشری، محمدعلی مطاعی (لوح تقدیر)، سید محمد جواد صدری، (فرزاد) تقی حمیدی منش، نازیلا عشاق الحسینی، مجتبی عوض زاده سامانی، هادی صمدی و ابراهیم بهرامی.

بهترین عکس این نمایشگاه به انتخاب داوران یونانی متشکل از اسپیروس لاتروپولوس، یوانیس لیکوریس و ائوستاش افستاتیادس، اثر برنا میراحمدیان بود که بلیت سفر به یونان و مدال طلای انجمن عکاسی هلنیک به وی اعطا شد.

هم چنین هم زمان با این رویداد، آثار برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی عکس خیام نیز برای هنرمندان یونانی به نمایش در می آید. جشنواره بین المللی عکس خیام هر ساله با حضور هنرمندان ۷۷ کشور برگزار می شود و آثار برنده بیش از ۵۰ بار در شهرها و کشورهای مختلف دنیا به نمایش در می آید.

با استناد به قانون تجارت الکترونیک (مصوبه مجلس شورای اسلامی)، سایت بازدید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر بوده و مسئولیتی در قبال نقض حقوق مولفان و همینطور انتشار محتوی خلاف قوانین کشور بر عهده ندارد.

اشتراک گذاری خبر