نمایش خبر
میثم مروستی و پویا سرایی در شهر تاریخی «مروست» نواختند
به مناسبت نکوداشت دکتر غلامحسین علیم مروستی
موسیقی ما ۱۱۱۴ روز پیش
موسیقی ما – «میثم مروستی» روز ششم مردادماه به مناسبت نکوداشت دکتر «غلامحسین علیم مروستی» در زادگاه اجدادی خود شهر تاریخی «مروست» اجرای زنده موسیقی داشت. مراسم نکوداشت این دکتر سرشناس که اولین جراح و استاد دانشگاه پزشکی در ایران محسوب می شود و گردهمایی نام آوران، متخصصان و پزشکان و تمامی افتخارآفرینان شهر تاریخی «مروست» برگزار شد. «پویا سرایی»، آهنگساز و رهبر ارکستر نوازنده برجسته سنتور، به همراه «فرهاد صفری»، نوازنده سازهای کوبه ای، همراه میثم مروستی در این اجرا بودند.

در این مراسم برای اولین بار صدها مروستی تبار از سراسر دنیا گردهم آمدند تا ضمن تجلیل از خاندان دکتر علیم مروستی، همبستگی و اخوت و مهر قومی خود را جشن بگیرند. اجرای موسیقی این مراسم با صدا و نوازندگی میثم مروستی، سنتورنوازی پویا سرایی و همراهی فرهاد صفری در فضای باز قلعه تاریخی شهر مروست که قدمت آن به قرن هفتم هجری باز می گردد برگزار شد و استقبال حاضران را به دنبال داشت.

دکتر علیم مروستی دارای دکترای جراحی از فرانسه و اولین نسل از صدها پزشک و جراح و دانشمند شهر مروست و موسس بیمارستان «مروستی» تهران است. این پزشک سرشناس علاوه بر تاسیس بیمارستان، خدمات شایانی به پیشرفت علم پزشکی در ایران کرده است.

با استناد به قانون تجارت الکترونیک (مصوبه مجلس شورای اسلامی)، سایت بازدید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر بوده و مسئولیتی در قبال نقض حقوق مولفان و همینطور انتشار محتوی خلاف قوانین کشور بر عهده ندارد.

اشتراک گذاری خبر