نمایش خبر
۶۰ هزار مددکار اجتماعی در کشور نیاز داریم/ تعداد کودکان کار در کلانشهرها بیشتر است
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی:
دانا ۲۷۹ روز پیش
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور گفت: ۶۰ هزار مددکار اجتماعی در کشور نیاز داریم.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از موج رسا; سید حسن موسوی چلک امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۶۰ هزار مددکار اجتماعی در کشور نیاز داریم، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار مددکار اجتماعی در کشور فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مراکز بازپروری معتادان تحت نظر بهزیستی و بخش دیگر زیر نظر وزارت بهداشت آغاز به کار کرده اند، ابراز کرد: تمام تلاش مان را برای ارتقا کیفیت این مراکز به کار خواهیم گرفت که خوشبختانه رضایت از خدمات ارائه شده در مراکز بازپروری معتادان افزایش یافته است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور با بیان اینکه بسیاری از پست های مددکاری اجتماعی توسط افراد غیرمتخصص پر شده است، عنوان کرد: در حوزه آسیب های اجتماعی با حوزه هایی سر و کار داریم که موضوع ثابتی نیستند و باید در حوزه مددکاران اجتماعی خود را به روز کنیم که این اقدام باید در دانشگاه ها با تغییر سرفصل ها و در سازمان های اداری با برگزاری دوره های ضمن خدمت انجام گیرد.

موسوی چلک با بیان اینکه موضوع طلاق را یک پدیده اجتماعی مهم است، خاطرنشان کرد: مشاوره قبل از ازدواج بسیار می تواند در جلوگیری از طلاق موثر باشد و از آمار طلاق بکاهد.

وی با تاکید بر آموزش ازدواج و زندگی زناشویی در خانواده و مدرسه ادامه داد: این آموزش ها در آموزش و پرورشی امکان پذیر است که اولویت مهم آن امور اجتماعی باشد.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشوربا اشاره به اینکه آمار درستی از ثبت کودکان کار در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: سیستمی برای ثبت این آمار وجود ندارد،اما باید گفت که تعداد کودکان کار در کلانشهرها بیشتر است.

با استناد به قانون تجارت الکترونیک (مصوبه مجلس شورای اسلامی)، سایت بازدید مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر بوده و مسئولیتی در قبال نقض حقوق مولفان و همینطور انتشار محتوی خلاف قوانین کشور بر عهده ندارد.

اشتراک گذاری خبر