آخرین اخبار  سلامت و پزشکی صفحه  ۱ از ۱۰ 
در گفت وگو با ایسنا اعلام شد
ایسنا ۴۱ دقیقه پیش
رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات با بیان اینکه میزان مصرف سیگار در زنان یک دهم مصرف در مردان است، گفت: این در حالی است که میزان مصرف قلیان در هر دو جنس تقریبا برابر است و این موضوع یک زنگ خطر است.
باشگاه خبرنگاران ۴ ساعت پیش
یک متخصص اطفال گفت: واکسن کودکان از مهم ترین کار هایی است که والدین باید در انجام صحیح و به هنگام آن دقت کنند، پس از این عمل کودک شما به مراقبت هایی ویژه نیازمند است تا بهبودی خود را بدست بیاورد.
تیک ۵ ساعت پیش
اگر تصمیم به لاغری گرفته باشید و در خصوص رژیم های لاغری تحقیق کرده باشید حتما با انواع و اقسام رژیم ها آشنایی دارید. رژیم اتکینز، رژیم دوکان، رژیم سوپ، رژیم لیموترش، رژیم پارینه سنگی و غیره.
آفتاب ۱ ساعت پیش
آفتاب نیوز : فروزان پاسالار در نشست علمی در ژرفای یک جهان زنانه در خصوص بررسی نیازهای روانی و فیزیولوژیک زنان در دوره قاعدگی و راهکارهای کاهش آسیب ها که در آمفی تئاتر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد، اظهار کرد: قاعدگی نام های متعددی دارد.
عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛
باشگاه خبرنگاران ۲۲ دقیقه پیش
شهریار دبیریان عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مبنی بر افزایش چشم گیر تعداد فروشندگان لبنیات سنتی بیان کرد: تعداد فروشندگان لبنیات سنتی در استان ها به طرزی چشمگیر افزایش یافته و این در حالی ...
افکارنیوز ۲ ساعت پیش
این روز ها یکی از میوه های خوشمزه ای که در مغازه می توان پیدا کرد توت فرنگی است. این توت که ویتامین c. زیادی دارد با آنتی اکسیدان های فراوانش می تواند پوست را طراوت و تازگی خاصی ببخشد.
خانم ها بخوانند؛
باشگاه خبرنگاران ۷ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ حوزه کلینیک در نظر دارد مهم ترین مسائل بهداشتی، درمانی و مهارت زندگی که خانم ها باید بدانند، در اختیار آنها قرار دهد. فشارخون و چربی خونتان را اندازه بگیرید پس از ۵۰ سالگی خانم ها دچار یائسگی می شوند و ترشح ...
سرپرست دفتر آستان قدس رضوی در اصفهان خبرداد؛
خبرگزاری مهر ۵ ساعت پیش
مشهد- سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در اصفهان گفت: همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی گروهی از خادمیاران سلامت این استان برای خدمت رسانی به عراق اعزام شدند.
مشرق نیوز ۴ ساعت پیش
هر سفر اقتضائاتی دارد و سفر اربعین به خاطرشرایط پیاده روی نیازمند یک برنامه ریزی است و باید از قبل بدانیم که چه چیزهایی را با خود ببریم تا سفر بهتری داشته باشیم.
باشگاه خبرنگاران ۹ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ سلامتی اعضا و جوارح بدن با انجام تمرینات مناسب آن قسمت بهبود پیدا می کند؛ در این بین چشم ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و شما با انجام برخی از تمرینات مناسب می توانید از آسیب های ناشی از فشار روزانه روی چشم ...
دانا ۹ ساعت پیش
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر امام بخش قائدی در بازدید از یک واحد تولیدی آب معدنی یاسوج افزود: در آب معدنی ها هیچ گونه مواد افزودنی وجود ندارد و کاملا آب معدنی با املاح مورد نیاز بدن است.
عصر ایران ۱۱ ساعت پیش
مادرانی که ضربه شدید روحی خورده اند، قرار است در جایی به اسم «سوگ» درمان شوند. کافیست خود را جای مادری فرض کنید که او را دعوت می کنند به درمانگاه سوگ برود تا درمان شود؛ واکنشش چه خواهد بود؟
سخنگوی ستاد اربعین دانشکده علوم پزشکی آبادان:
خبرگزاری مهر ۵ ساعت پیش
شلمچه – سخنگوی ستاد اربعین دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: تا روز ۲۹ مهرماه در پایانه مرزی شلمچه ۵۰ هزار و ۱۶۹ زائر اربعین حسینی آموزش های بهداشتی را فرا گرفتند.
باشگاه خبرنگاران ۹ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زهرا روددهقان دکترای آموزش پرستاری و هیئت علمی گروه داخلی و جراحی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: پیاده روی اربعین به دلیل تراکم بالای جمعیت در ایام اربعین که با گرمای ...
ایسنا ۸ ساعت پیش
افراد بسیاری در سراسر جهان مبتلا به اختلال خوانش پریشی هستند اکنون پژوهشگران "دانشگاه سائو پائولو "(são paulo state university) برزیل و" دانشگاه دیدرو پاریس"(paris diderot university) دریافته اند که با یک عینک مخصوص می توان مشکل "خوانش پریشی" کودکان را حل نمود.
سلامت نیوز ۱۰ ساعت پیش
سلامت نیوز: داروها عموما اگر بجا مصرف شوند، نجات بخش هستند، اما قرص «برنج» که در ظاهر آفتکش غلات است، مصرف خواسته یا ناخواسته آن مرگی زجرآور را رقم می زند. مرگی که امسال روزی دو قربانی در ایران گرفته است.
سلامت نیوز ۱۱ ساعت پیش
سلامت نیوز: خانواده همان جایی است که قسمت مهمی از سرنوشت بزرگسالان آینده اجتماع در آنجا رقم می خورد. امروزه، سبک زندگی مدرن، مشغله های زیاد و فرصت های کم و دلایل متعدد دیگر، رُکن خانواده را با چالش های زیادی مواجه ساخته است.
آفتاب ۹ ساعت پیش
اگر میگرن دارید و با بی خوابی می جنگید حتما گرفتار یک چرخه ی معیوب شده اید: کسر خواب موجب سردردتان می شود و زمانی که باید بخوابید با درد میگرن دست و پنجه نرم می کنید، نمی توانید به خواب بروید یا اگر هم می خوابید زود از خواب بیدار می شوید.
سلامت نیوز ۱۰ ساعت پیش
سلامت نیوز: دبیر کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می گوید که هم صنف بودنِ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با وزیر بهداشت موجب شد تا پس از اجرای «طرح تحول نظام سلامت» منافع پزشکان بر منافع ۴۰ میلیون شده این سازمان بچربد.
انتخاب ۱۱ ساعت پیش
در صورتی که رژیم های لاغری از استاندارد مشخصی تبعیت کنند در روزهای ابتدایی بازخوردهای قدرتمندی ارائه داده و به کاهش وزن سریع فرد کمک می کنند. اما گاهی وزن ناگهان ثابت می شود .
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
قدس آنلاین ۱۱ ساعت پیش
قاسم احمدی لاشکی از حل مشکل قبول شدگان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد و موکول کردن تعیین تکلیف پذیرفته شدگان رشته های اتاق عمل، پرستاری، مامایی و بهداشت به هفته آینده خبر داد.
مسئول سامانه سیار درمانی رضویخبرداد :
خبرگزاری مهر ۸ ساعت پیش
به گزارش خبرنگارمهر، احسان اکبری بعدازظهر دوشنبه در حاشیه بدرقه کاروان درمان اربعین حسینی بیمارستان رضوی اظهارکرد: طبق هماهنگی انجام شده و به منظور ارائه خدمات درمانی به زائران پیاده اربعین حسینی، برای دومین سال پیاپی سامانه سیار درمانی رضوی از یکم تا نهم آبان ماه جاری در عمود ...
باشگاه خبرنگاران ۱۰ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ وبا یکی از بیماری های واگیر عفونی است که فقط در انسان ایجاد بیماری می کند. عامل بیماری زایی وبا، یک باکتری به نام «ویبریوکلرا» است و سمی که این میکروب در روده باریک انسان ترشح می کند، باعث ایجاد بیماری در انسان می شود.
سلامت نیوز ۱۱ ساعت پیش
سلامت نیوز:سطح کراتینین می تواند در نتیجه استفاده از داروهای خاص و یا شرایط پزشکی مانند دیابت، فشار خون بالا، و یا بیماری تیروئید افزایش یابد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت،کراتینین، یک ماده شیمیایی و دفعی است که هنگام استفاده از ماهیچه ها تولید و توسط کلیه ها دفع ...
دانستنی های علمی؛
باشگاه خبرنگاران ۱۲ ساعت پیش
روغن هسته انگور حاوی اسید لینولئیک است که غشاهای سلولی را تقویت می کند و کیفیت پوست شما را به طور کلی بهبود می دهد. به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ حوزه کلینیک در نظر دارد تازه ترین دانستنی های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.
سلامت نیوز ۱۰ ساعت پیش
سلامت نیوز: محققان دانشگاه بودلر کلورادو یک تکنیک جدید چاپ زیستی سه بعدی توسعه دادند که امکان کنترل استحکام اشیای تولید شده را به صورت جزئی فراهم می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، ایده اولیه این فناوری افزودن ویژگی های مکانیکی جدید به ساختارهای سه بعدی به منظور ...
وزارت «بهداشت» پاسخگو باشد؛
دانا ۱۲ ساعت پیش
پرداخت حق محرومیت از مطب در حالی که باید بر اساس قانون به کارکنان رشته های مرتبط با پزشکی پرداخت شود اما کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در رشته های کاملا نامرتبط هم از این حق استفاده می کنند.
دانا ۹ ساعت پیش
مسئول کمیته بهداشت و درمان تیم پزشکی موکب زنجان با اشاره به ارائه خدمات درمانی در شهر سامرا گفت: تیم پزشکی ۳۰ نفره از استان زنجان برای زایران حسینی در سامرا خدمات درمانی ارایه می کنند.
به همت متخصصان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
ایران اکونومیست ۱۲ ساعت پیش
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست از زاهدان، و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان، به همت متخصصان مرکز درمان ناباروری مولود برای نخستین بار در زاهدان خانواده ای با استفاده از روش پیشرفته درمان ناباروری موسوم به لقاح در خارج از بدن ...
ایسنا ۱۲ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، آزمایشات ایمونوتراپی برای نخستین بار نشان می دهد که می توان توسط این روش، عمر افراد مبتلا به سرطان سینه بدخیم را افزایش داد. ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی(immunotherapy) یک روش درمانی برای برخی بیماری ها از جمله سرطان است که با تحریک ...
سلامت نیوز ۱۲ ساعت پیش
سلامت نیوز: خوردن موز برای سلامتی بسیار مفید بوده و به دلیل داشتن مواد مغذی یکی از بهترین تقویت کننده های سلامتی به شمار می رود. اما نکته جالب اینجا است که تقریبا تمام مواد مغذی و اساسی موز در پوست آن نهفته شده است.
آفتاب ۱۳ ساعت پیش
آفتاب نیوز : دکتر مهنوش صمدی با اشاره به تاثیر نوع تغذیه بر سلامت دانش آموزان، گفت: دانش آموزان در سنین رشد هستند و نوع مواد غذایی مصرفی تاثیر زیادی بر سلامت آنها دارد. صمدی با اشاره به مصرف بسیار تنقلاتی مانند چیپس و پفک توسط دانش آموزان اظهار کرد: مصرف میان وعده های ...
سلامت نیوز ۱۰ ساعت پیش
سلامت نیوز:طرفداران کاهش وزن، رژیم های غذایی موثر را در کنار ورزش های هوازی انتخاب می کنند و این بهترین روش کاهش وزن است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ، در این میان نباید از این نکته غافل بود که به دست آوردن عضلات نیز باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می شود.
سلامت نیوز ۱۳ ساعت پیش
سلامت نیوز: داروهای ضد ریفلاکس هم دیگر آرامتان نمی کنند و حتی کاهش مصرف نوشیدنی های کافئین دار یا غذاهای مایع هم اسید معده شما را کاهش نمی دهند؟ به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، حتما خودتان هم خوب می دانید که ریفلاکس اسید معده و بالا آمدنش در دهانه مری، می تواند ...
همشهری آنلاین ۱۳ ساعت پیش
طبق تحقیقات در سال ۲۰۱۴ در آمریکا ۱۳۶۸۳۰ مورد جدید سرطان روده بزرگ در آمریکا کشف شده که ۵۰۳۱۰ مورد آن منجر به فوت شده است، اما در ۲۵ سال اخیر میزان بروز این سرطان به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده که عمدتا به دلیل بهبود، تشخیص زودرس و درمان است.
همشهری آنلاین ۱۳ ساعت پیش
در این روش با یک جراحی جزئی از انتقال اسپرم از بیضه ها جلوگیری می شود. اغلب مردان در طول یک هفته پس از عمل بهبود پیدا می کنند. پس از جراحی انتظار این وقایع را داشته باشید: - ممکن است احساس درد و ناراحتی کنید و برای درمان به یک داروی ضد درد ملایم نیاز داشته باشید.
سلامت نیوز ۱۳ ساعت پیش
سلامت نیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو: مردم حتی دارویی را که از داروخانه می گیرند، استعلام کنند«شفافیت» این روزها به کلمه کلیدی و حتی گاهی کلیشه ای تبدیل شده است؛ موضوعی که مورد توجه رسانه ها و فضای مجازی است.
در قالب همکاری با کرسی یونسکوی دانشگاه تهران؛
خبرگزاری مهر ۱۰ ساعت پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، پژوهشگران دانشکده علوم دانشگاه شیراز در قالب همکاری با کرسی یونسکوی دانشگاه تهران با ایجاد نوآوری در فناوری تولید آزمایشگاهی انسولین نوترکیب انسانی، این داروی ضد دیابتی را در میزبان باکتریایی با موفقیت تولید کردند.
همشهری آنلاین ۱۳ ساعت پیش
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، خون از دیرباز مایعی جادویی شناخته می شد و حتی هومر هم در یکی از شعرهای خود به زنی مرده اشاره دارد که با خوردن خون گوسفند به زندگی بازگشت. هر چند خارج از دنیای شعر و شاعری خون همواره همردیف جراحت و مرگ تعریف شده است.
سلامت نیوز ۱۴ ساعت پیش
سلامت نیوز: بسیاری از برندها از بادرنجبویه برای طعم بهتر محصولشان استفاده می کنند، اما دمنوش آن می تواند موجب رفع اضطراب شده و برای خواب مفید باشد. دمنوش بادرنجبویه در انسان نیز می تواند سبب افزایش حافظه و آرامش شده و بهبود خلق و خو را به همراه داشته باشد.

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد

پربازدیدترین خبرهای سلامت و پزشکی
شیر تاریخ مصرف گذشته را دور نریزید!
شپش سر دارید؟ از این نسخه گیاهی غافل نشوید!
با زنگ موبایل بیدار نشوید!
هولناک ترین تومور دنیا وسط صورت ! + عکس ۱۶+
دلایل سیاهی رفتن چشم و سرگیجه هنگام بلند شدن + راهکار های درمانی
زن ۴۰ ساله صاحب ۴۴ فرزند
غذایی مفید برای کارگران/ چه کنیم تا نوزادمان زیبا شود؟
مشکل قبول شدگان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی حل شد
اگر زائر اربعین هستید، این نکات را برای حفظ سلامت خودتان بخوانید
همایش صرع و ازدواج برگزار می شود
خود را برای فصل حمله قلبی آماده کنید
نکته بهداشتی: شناخت وازکتومی
جزئیات قیمت واکسن های آنفلونزا
تقویت شادی و صمیمیت در خانواده
مرگ برنجی
اقدامات ضروری که والدین پس از واکسن نوزاد باید انجام دهند
چگونه باید بعد از طلاق به آرامش رسید؟
داروهای تاریخ گذشته ای که با برچسب جدید روانه بازار می شوند!
افزایش طول عمر مبتلایان به سرطان سینه با روشی نوین
بهترین منابع امگا ۳
مهمترین عامل ابتلا به سرطان سینه چیست؟
درمان های خانگی برای عفونت و درد گوش
بهترین زمان درمان صافی کف پا/ چگونه از انحراف انگشت شصت پا پیشگیری کنیم؟
چگونه اشتهای خود را زیاد کنیم؟
سلامت |۳۰ سال درمان و کنترل سرطان سینه در ایران/ نتایج درمانی ایران بهتر از آمریکا
علت ثابت ماندن وزن در رژیم های لاغری چیست؟
راهکاری برای کنترل هزینه های دندانپزشکی/بیمه ها توان پوشش خدمات را ندارد
آزمایش هایی که پس از ۴۰ سالگی جانتان را نجات می دهد
اینفوگرافی / چگونه در خواب لاغر شویم؟
عوارض جانبی انسولین درمانی
در مورد بیماری التهابی روده یا ibd بیشتر بدانید
۲۰ واقعیت عجیب و جالب درباره خون که شما را حیرت زده می کند!
تاثیر رژیم غذایی بر ریسک ابتلا به سرطان سینه
یک سوم زنان اضافه وزن دارند
وظیفه جدید برای همراهان مریض در بیمارستان ها
نوشیدن آب مقطر ضرر دارد؟
ناخن مصنوعی چه بلایی سرتان می آورد؟
تمام توجیه های علمی برای ریزش دائمی موها!
پارازیت و موبایل باعث بیماری های ژنتیکی می شوند؟
پوکی استخوان؛بیماری خاموش در کمین زنان

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد