آخرین اخبار  دانش و تکنولوژی صفحه  ۱ از ۸ 
دیجیاتو ۴ ساعت پیش
روز گذشته سرجیو کاناورو، جراح مغز و اعصاب جنجالی ایتالیایی باز هم سر و صدا به پا کرد؛ این بار با ادعای انجام موفقیت آمیز عمل پیوند سر انسان! اما هیچکدام از داده های منتشر شده این ادعا را اثبات نمی کند و تمام شواهد علمی نیز می گویند که او هیچگاه موفق نخواهد شد. در فوریه سال ...
باشگاه خبرنگاران ۴ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ فیزیکدانان درجدیدترین پژوهش های خود دریافتند سفر در زمان از نظر فنی امکان پذیر است، اما افراد تنها می توانند به زمان گذشته بازگردند و امکان سفر به آینده وجود ندارد.
ایسنا ۳ ساعت پیش
پائولو نسپولی فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی فیلمی از زمین در حساب شخصی خود در توئیتر منتشر کرد که در آن نشان داده می شود، ایستگاه فضایی بین المللی از فراز خلیج فارس عبور می کند.
آفتاب ۳ ساعت پیش
آفتاب نیوز : ون بنت، نویسنده ارشد این پژوهش و جورج بارت گلر، استاد بیوشیمی دانشکده داروسازی دانشگاه دوک می گویند: براساس باور متداول، دلیل اضافه وزن، اشتها و مراکز کنترل اشتها که در مغز قرار دارند، است.
زومیت ۳ ساعت پیش
فناوری پرینت سه بعدی این بار برای تولید یک نوع فولاد ضدزنگ کم کربن به کمک صنعت آمده است. تولید این فولاد می تواند جهش بزرگی در صنایع هوافضا، خط لوله های نفتی، جوشکاری و ... به شمار برود.
نامه نیوز ۱ ساعت پیش
محققان با ایجاد تغییر در ژنوم گندم از طریق تکنیک «خاموشی ژن میزبان-القایی» عامل بیماری زای زنگ زرد، موفق به مقاوم کردن گندم به آن شده اند. قارچ های مولد زنگ زرد از مخرب ترین عوامل بیماری زا در کشت و تولید گندم به شمار می روند.
گجت نیوز ۹ ساعت پیش
پهپاد تجزیه پذیر یک طرح جدید از سوی آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی وزارت دفاع آمریکا موسوم به دارپا (darpa) است که برای عملیات بسیار محرمانه طراحی شده است. در سال ۲۰۱۵ آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی وزارت دفاع آمریکا خواهان جنگ افزاری جدید شد که پیش تر مشابهش را تنها ...
ایران اکونومیست ۹ ساعت پیش
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، موسسه کلاریویت آنالیتیکس هر سال بیش از سه هزار پژوهشگر را از سراسر جهان در ۲۱ حوزه موضوعی به عنوان پژوهشگر پراستناد شناسایی و نام آنها را منتشر می کند و در آخرین شناسایی، هفت دانشمند ...
دیجیاتو ۸ ساعت پیش
سازمان تکنولوژی و علوم هوافضای چین (casc) که اصلی ترین پیمانکار برنامه های فضایی چین به حساب می آید اخیرا از نقشه راه جاه طلبانه خود برای برنامه های فضایی این کشور تا سال ۲۰۴۰ میلادی و بعد از آن پرده برداشته است.
ایران اکونومیست ۹ ساعت پیش
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از تاس، روسیه مشغول ساخت یک کشتی فضایی ۳۰ میلیون پوندی است که برای اکتشاف به ماه فرستاده می شود. این کشتی فضایی بدون سرنشین به ماه می رود.
هیلاری پاتنم و همسرش
فرادید ۱۰ ساعت پیش
زبان زوج پاتنم به وضوحی خوشایند و زبانی محاوره ای تمایل دارد، حتی وقتی که به تردیدهایی نسبتا دشوار می پردازند. این کتابی برای وقتِ خواب یا «متافیزیک برای مبتدیان» نیست، بلکه تذکاری است که چرا فلسفه باید برای کسانی که ماشینشان را در پارکینگ اعضای هیئت علمی پارک نمی کنند، ...
۰۵:۱۸
خبرگزاری مهر ۱۰ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار مهر، خودروهای هیبریدی به آن دسته خودروهایی گفته می شود که از ترکیب دو یا چند منبع مجزای قدرت استفاده می کنند و «اسپی کو» خودروی تولیدشده در خرم آباد است که با بهره گیری از دو انرژی باد و خورشید قادر به حرکت است؛ خودروهایی که با اتمام تدریجی منابع سوخت فسیلی ...
دیجیاتو ۱۲ ساعت پیش
اگر به یک دلیل دیگر نیاز دارید تا عاشق «بهترین دوست انسان» باشید، دلیل بسیار خوبی برایتان داریم: سگ ها باعث می شوند تا انسان زندگی طولانی تری داشته باشد. محققان سوئدی اخیرا به بررسی اطلاعات دولتی و ۱۲ ساله ۳.۴ میلیون شهروند سوئدی که از هیچ بیماری قلبی خاصی رنج نمی برند ...
ایران اکونومیست ۱۱ ساعت پیش
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه علمی و خبری ساینس دیلی، محققان دانشگاه سوری انگلیس کاتالیزوری یپشرفته، مقرون به صرفه و بر پایه نیکل اختراع کرده اند که با قلع و اکسید سیریم قوی شده است و از آن برای تغییر دی اکسید کربن و متان به نوعی گاز سنتز ...
باشگاه خبرنگاران ۱۲ ساعت پیش
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دویچه وله، بسیاری از مردم بومی استرالیا مراسم بزرگی را به مناسبت بازگشت «مانگو مَن» به خانه اجدادی اش بر پا کردند. این انسان اولیه روز گذشته برای دومین بار پس از گذشت ۴۲ هزار سال از آخرین پرسه زدن هایش در منطقه دریاچه ...
ایسنا ۱۰ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، این موشک قرار بود هفته گذشته به فضا پرتاب شود اما به دلیل وقوع مشکلات فنی این پرتاب به امروز موکول شد و ظهر امروز به وقت تهران از پایگاه فضایی "واندنبرگ"(vandenberg) به فضا پرتاب شد. ماهواره jpss-1 اولین ماهواره از چهار ماهواره نسل جدید ...
ایران اکونومیست ۱۳ ساعت پیش
ایران اکونومیست - نور نزدیک به مادون قرمز بخشی از طیف نور است که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست و طول موج هایی طولانی تز ار نور مرئی قرمز دارند. به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، هیدروژن را می توان از تجزیه آب h2o به هیدروژن و اکسیژن تولید کرد.
جام جم آنلاین ۱۴ ساعت پیش
به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محققان یک کهکشان عظیم مارپیچ در فاصله ۱۸۰ میلیون سال نوری از زمین کشف کرده اند که شباهت زیادی به کهکشان راه شیری دارد و اصطلاحا دوقلوی آن نامیده می شود. این کهکشان مرموز که «ncg2718» نامیده شده نه تنها شباهت زیادی به راه شیری دارد بلکه حاوی دو کهکشان ...
دیجیاتو ۱۲ ساعت پیش
به هیچ وجه پول تان را خرج تست های اندازه گیری سن بیولوژیکی نکنید. نتایج تحقیقات اخیر نشان داده که علم بشر هنوز به حدی نرسیده که بتواند از آزمایشات ژنتیکی اطلاعات درستی درباره روند پیری استخراج کند.
موفقیت های روزافزون بوستون دینامیک
ایسنا ۱۲ ساعت پیش
ربات انسان نمای اطلس، اولین ربات پیشرفته شرکت "بوستون دینامیک است که در پروژه به روزرسانی جدید توانایی انجام حرکات جدید و بسیار پیچیده مثل پشتک زدن را فرا گرفته است.
برترین ها ۱۳ ساعت پیش
خبرگزاری مهر - شیوا سعیدی قوی اندام: نخستین پیوند سر انسان به یک جسد در چین انجام می شود؛ قرار است به زودی زمان انجام عمل پیوند سرانسان به بدن زنده انجام شود. به نقل از ساینس نخستین عمل جراحی پیوند سر انسان روی یک جسد در چین انجام شده است.
ایران اکونومیست ۱۳ ساعت پیش
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از مدیکال ساینس، ایجاد پلاک در شریان های قلب یکی از عوارض اجتناب ناپذیر افزایش سن است. مطالعات محققان موسسه قلب mhi در آمریکا نشان می دهد این عارضه پایه ژنتیکی دارد و میزان پروتئین cxcl5 در افرادی که عروق سالم تری دارند ...
خبرآنلاین ۱۵ ساعت پیش
پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان یک «لامبورگینی هوراکان» به عنوان هدیه دریافت کرده است. هر چند این نخستین باری نیست که از سوی طرفدارانش هدایایی به وی تقدیم می شود، اما این هدیه یکی از منحصر به فردترین آنهاست.
در دانشگاه استنفورد انجام شد
ایسنا ۱۲ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس نیوز، ذات الریه یا سینه پهلو، وضعیت التهابی ریه است که در طول بیماری کیسه های میکروسکوپی هوا موسوم به آلوئول ها تحریک شده و با گسترش عفونت ناشی از ویروس یا باکتری تنفس بیمار با مشکل مواجه می شود.
انتخاب ۱۶ ساعت پیش
گروهی از دانشمندان اروپا موفق به کشف یک کوسه ماهی با ۳۰۰ دندان در اعماق اقیانوس اطلس شدند. قدمت این گونه جانوری که به هیولای دریایی شهرت دارد، به عصر دایناسورها برمی گردد!
جی پلاس/ ناسا منتشر کرد:
جماران ۱۶ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار سرویس علم و فناوری جی پلاس؛ ناسا نوشت: فضاپیمای بدون سرنشین ناسا "جونو" در پرواز نهم خود در مدار سیاره غول پیکر مشتری، تصویر رنگی را از یک طوفان عظیم و شدید در نیمکره شمالی این سیاره گرفته است.
۰۱:۲۶
تصاویر ماهواره ای از تغییرات کره زمین ،
صدا و سیما ۱۹ ساعت پیش
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ ناسا تصاویر بررسی های بیست ساله خود را درباره تغییرات کره زمین منتشر کرد. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، سازمان هوا-فضای آمریکا موسوم به ناسا برای انجام دادن تحقیقاتی از قبیل فرستادن انسان به ماه معروف است.
نسیم ۱۷ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، تلسکوپ فضایی "جیمز وب"(james webb) هنوز به سکوی پرتاب نرسیده، ماموریت های اولیه خود را دریافت کرد. طبق برنامه های اعلام شده این تلسکوپ در سال ۲۰۱۹ با استفاده از موشک "آریان 5"(ariane 5) به فضا پرتاب می شود تا جایگزین تلسکوپ فضایی هابل شود.
جام جم آنلاین ۱ روز پیش
همیشه وقتی حرف از خودروهای پرنده می شود، دنیایی با حال وهوای داستان های علمی تخیلی بخصوص هری پاتر و امثال آن در ذهن نقش می بندد. این ایده با وجود پیشرفت شگرف علم در قرن حاضر، هنوز در تصور عموم دست نیافتنی و محدود به ژانر علمی تخیلی است، اما شرکت تاکسی آنلاین اوبِر (uber) ...
دکتر سلام ۱ روز پیش
بر اساس تحقیقاتی که در خصوص عشق ورزیدن زن و مرد توسط محقق و پژوهشگر دانشگاه تگزاس صورت گرفته است، به این موضوع پی برده است که مردان با شروع رابطه جنسی و یا انجام مشترک فعایت ها عشق خود را بروز می دهند و زنان هم احساسات تو را با ادعای کمتر و سازگاری بیشتر ابراز می کنند.
زومیت ۱ روز پیش
دو گروه از دانشمندان روش جدید و دقیق تری برای تکنیک ویرایش ژنی طراحی کرده اند که می تواند در آینده ای نزدیک، با هدف قرار دادن بسیار دقیق سلول ها به درمان بیماری های ژنتیکی کمک کند.
گجت نیوز ۱ روز پیش
موسسه meti که فعالیت خود را در سال ۲۰۱۵ و با هدف پیام رسانی به موجودات هوشمند فرازمینی آغاز کرد، از ارسال اولین پیام انسان به موجودات فضایی خبر داد! انسان ها از سال های دور، به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با موجودات فرازمینی بوده اند.
باشگاه خبرنگاران ۱ روز پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کارشناسان باستان شناسی با استفاده از نوعی شیوه عکس برداری موفق به کشف گذرگاهی مخفی زیر هرم ۱۰۰۰ ساله متعلق به تمدن مایا درکشور مکزیک شده اند.
ایران اکونومیست ۱۸ ساعت پیش
مهندسین دانشگاه مریلند دریافته اند که چوب های متخلخل درختانی همچون سپیدار و کاج می توانند کارایی عملیات تبدیل آب به بخار تحت تاثیر نور خورشید را به طور چشمگیری افزایش دهند. این یافته می تواند در یک دستگاه تصفیه آب ساده و ارزان و قابل تجزیه در محیط، مورداستفاده قرار گیرد.
خبرآنلاین ۱ روز پیش
به گزارش خبرآنلاین،بارش شهابی اسدی (leonid meteor shower) از مشهورترین بارش های شهابی است. کانون این بارش در صورت فلکی شیر یا اسد (leo) قرار دارد و اغلب شهاب هایی بسیار سریع دارد که به رنگ سفید دیده می شوند.
گجت نیوز ۱ روز پیش
تقریبا همه ما با جدول تناوبی عناصر شیمیایی آشنا هستیم. به تازگی یک ستاره شناس خوش ذوق، موفق به ابداع جدول تناوبی سیارات فراخورشیدی شده است! یکی از دانشمندان ستاره شناسی از دانشگاه پورتوریکو (university of puerto rico)، با کنار هم قرار دادن ۳۷۰۰ جهان شناخته شده از پهنه وسیع ...
همشهری آنلاین ۱ روز پیش
هدف کنفرانس تغییرات اقلیمی بن در آلمان که با حضور رهبران ۳۰ کشور جهان و نمایندگان بلندمرتبه سایر کشورها برگزار می شود تعیین راهکارهایی برای اجرای توافق پاریس است. مذاکرات نهایی بیست وسومین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در شهر بن که از ۶ نوامبر (۱۵ آبان) آغاز شده، از روز ...
ایسنا ۱ روز پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ازکشف اولین منبع امواج گرانشی در دنیا دو سال می گذرد. این کشف پنجمین منبع موج گرانشی ناشی از سیاه چاله ها و ششمین منبع امواج گرانشی در جهان محسوب می شود که نشان می دهد کشف این منابع در حال تبدیل شدن به اتفاقی عادی است.
گجت نیوز ۱ روز پیش
فضاپیمای dream chaser توسط شرکت sierra nevada ساخته شده است. هدف از ساخت این فضاپیما انجام ماموریت های ایستگاه فضایی بین المللی است. شرکت sierra nevada برای بر عهده گرفتن ماموریت های ارسال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی، باید ابتدا توانایی این فضاپیما برای پرواز موفق را به اثبات ...
ایسنا ۱ روز پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، این پیام ها به سمت یک ستاره کوتوله سرخ به نام gj273 ارسال شده اند که ۱۲.۳۶ سال نوری از زمین فاصله دارد و حدود ۱۲ سال طول خواهد کشید تا پیام از زمین به آن برسد.

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد

پربازدیدترین خبرهای دانش و تکنولوژی
کهکشانی که عینا مشابه راه شیری است
هفت دانشمند ایرانی در میان پژوهشگران پراستناد جهان
تولید سوخت هیدروژنی از آب با مهار نور نزدیک به مادون قرمز
ازدواجی وقف فلسفه
ساخت «دستگاه تصفیه آب» ارزان با چوب سپیدار و کاج
میزان پادماده رسیده به زمین از اعماق فضا بسیار فراتر از حد انتظار شده است
جدول تناوبی سیارات فراخورشیدی ساخته شد؛ دسته بندی ۳۷۰۰ جهان مختلف!
کشف گذرگاه زیرزمینی مخفی از آثار باستانی آمریکای شمالی+ تصاویر
سیاره ای شبیه به زمین در فاصله یازده سال نوری کشف شد
چه تفاوتی میان عشق ورزیدن زنان و مردان وجود دارد؟
ماجراهای + و -
یک قدم تا پرواز با تاکسی هوایی
هشدار ۱۵ هزار دانشمند جهان به بشریت: آینده سیاره زمین در معرض خطر جدی قرار دارد!
قرآن در کلام حضرت علی (ع)
۸ راهکار موثر برای افزایش قدرت تمرکز
در اعماق خوشه ستاره ای پروین
(ویدئو) رباتی که از شما سریع تر می دود
ثبت وسیع زلزله بزرگ کرمانشاه در اکثر ایستگاه های شتاب نگاری/...
ربات زیردریایی کنترلی بومی سازی شد
خوشه ستاره ای گل رز
برچسب های داغ تکنولوژی

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد