آخرین اخبار  دانش و تکنولوژی صفحه  ۱ از ۸ 
همشهری آنلاین ۲ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: ضریب هوشی بالا برای موفقیت در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است اما تضمین کننده آن نیست و نقش انضباط فردی و پشتکار را نیز نباید در موفقیت دست کم گرفت از این رو محققان باور دارند باید سماجت و پشتکار را از کودکی به انسان ها آموخت.
همشهری آنلاین ۳۶ دقیقه پیش
- همشهری آنلاین: امدادگرانی که در میان ویرانه های به جا مانده از زلزله مکزیک در جستجوی بازماندگان هستند، از فناوری کمک گرفته اند که به ناسا تعلق دارد و می تواند مکان زنده ها را نشان دهد.
ایسنا ۲ دقیقه پیش
رییس پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت از تولید ۹ قلم افزایه های بومی خبر داد و گفت: یکی از چالش های مهم صنعت حفاری، هرزروی سیالات است که در مطالعات خود راهکارهایی برای کاهش هرزروی سیالات ارائه دادیم.
ایسنا ۱۰ دقیقه پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، با وجود اینکه استرالیا در برنامه های فضایی بین المللی نقش پررنگی دارد اما تاسیس یک آژانس فضایی اختصاصی می تواند این امکان را برای پروژه های بزرگ تر و بودجه های قابل توجه تر برای محققان فراهم کند.
عکس روز ناسا
ایسنا ۳ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، این کهکشان یک گرداب رنگ است! پرتوهای آبی در سراسر مارپیچ های حلزونی این کهکشان، مناطق پر شده با ستاره های جوانی هستند که در نور ماوراء بنفش می درخشند. در حالی که مناطق قرمز با ستاره های قدیمی تر که در نور مادون قرمز قرار دارند، پر شده اند.
صدیقی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:
باشگاه خبرنگاران ۲ ساعت پیش
صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از ارتقا ظرفیت و کیفیت خوابگاه های دانشجویی خبرداد و گفت: طبق گزارشی که از ۸۱ دانشگاه داشتم تقریبا همگی آنها در تابستان سطح کیفی خوابگاه های خود را ارتقا بخشیده اند و خوشبختانه ...
ایران اکونومیست ۵۶ دقیقه پیش
استفاده از ربات برای ساخت خانه و حتی اتومبیل امر بی سابقه ای نیست، اما کمتر پیش آمده که از ربات ها برای پیشبرد کامل فرایند طراحی، نقشه ریزی و ساخت یک خانه استفاده شود.
پارسینه ۱۲ ساعت پیش
باستان شناسان بر این باورند که یکی از پیچیده ترین معما های تاریخی را درباره این که چگونه مصریان باستان سنگ های عظیم را برای ساخت اهرام منتقل کرده اند را حل کرده اند.
بیگ بنگ ۱۰ ساعت پیش
بیگ بنگ: جوایز برندگان عکاسی نجومی insight در سال ۲۰۱۷ اعطا شد. عناوین و جوایز نقدی در یازده دسته تحت عنوان «آسمان خراش ها»، «مردم و فضا» و «ستارگان و سحابی ها» به برندگان داده شد. به گزارش بیگ بنگ، برنده نهایی این مسابقه نجومی، «آرتم میرونوف» عکاس روسی است که در بخش ...
جام جم آنلاین ۱۱ ساعت پیش
در سراسر نواحی شمالی آمریکای جنوبی، صدها تونل عظیم وجود دارند که توسط انسان حفر نشده اند اما به اندازه ی کافی بزرگ هستند که انسان ها بتوانند در آنها راه بروند. شکل گیری این تونل ها به هیچ فرایند شناخته شده ی زمین شناسی نیز مرتبط نیست.
۰۰:۱۳
گجت نیوز ۱۵ ساعت پیش
سیارک دوتایی یا سیارک مزدوج (binary asteroid) پدیده ای جالب است که به تازگی یک مورد نادر آن توسط تلسکوپ هابل در منظومه خورشیدی ما کشف شده است. نام این سیستم فضایی “body 288p” است و بر اساس ادعای دانشمندان، به عنوان اولین سیارک دوتایی که از دو سیارک کمیاب تشکیل شده است، ...
خبرآنلاین ۱۵ ساعت پیش
به گزارش خبرآنلاین،ستارهٔ متغیّر (variable star) به ستاره ای گفته می شود که به مرحلهٔ ناپایداری رسیده باشد. علت پایداری یک ستاره خنثی شدن دو اثر متقابل گداخت هسته ای درون هستهٔ ستاره(رو به بالا) و گرانش جرم ستاره (روبه پایین یا متمرکز شدن در یک نقطه) است.
گجت نیوز ۱۵ ساعت پیش
هنر فضایی (space art) شاخه ای شگفت انگیز از هنر مفهومی است که برای به تصویر کشیدن دانش فضایی ستاره شناسان استفاده می شود. سال هاست که آثار هنر فضایی یا همان هنر نجومی توسط سازمان هایی مانند ناسا (nasa) خریداری شده و توسعه آن ها حمایت می شود؛ هدف از این اقدام هم نشان دادن ...
دیجیاتو ۱۷ ساعت پیش
به تازگی مشخص شده که ناسا در حال طراحی تلسکوپ جدیدی به نام «luvoir» برای ارسال به فضا در سال های ۲۰۳۰ تا ۲۰۴۰ است و این آژانس ۴ گروه کاری را برای بررسی ایده های مرتبط با ۴ ماموریت اصلی تشکیل داده.
زومیت ۱۶ ساعت پیش
بر اساس تحقیقاتی که توسط موسسه تحقیقاتی یوگو (yougov) انگلستان انجام گرفته، ربات ها طی دهه آینده جای بیش از ۴ میلیون کارگر را در انگلستان می گیرند. این میزان ۱۵ درصد نیروی کار بخش خصوصی کشور را در برمی گیرد.
دیجیاتو ۱۸ ساعت پیش
هدف اصلی تحقیقات ناسا تاکنون امکان مهاجرت انسان از زمین به مریخ بوده است، اما حالا ممکن است مقصد این مهاجرت به کره ماه تغییر پیدا کند. این سازمان اعلام کرده است در صورت درخواست دولت آمریکا می تواند روی پروژه های سکونت در ماه تمرکز کند.
دیجیاتو ۱۹ ساعت پیش
دانشمندان اسپانیایی اخیرا بقایای چند انسان نئاندرتال را در غاری در شمال شرق این کشور پیدا کرده اند که ۴۹ هزار سال قدمت دارند. تجزیه و تحلیل های صورت گرفته روی بقایای اسکلت ها حاکی از وجود شباهت های فراوان بین انسان نئاندرتال با انسان امروزی است.
۰۱:۳۶
توسط محقق ایرانی در سوئیس ابداع شد
ایسنا ۲۰ ساعت پیش
"حامد رضوی"، مهندس عضو موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان سوییس (epfl)، موفق به ساخت ربات هایی شد که الگوریتم های خودآگاه و مفاصل انعطاف پذیر به آنها کمک می کند تا بیشتر شبیه به انسانها حرکت کرده و قدم بردارند.
با حکمی از سوی رهبر؛
باشگاه خبرنگاران ۱۹ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور حکمی، حجت الاسلام و المسلمین حسن خیری را به سمت سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت دانشجویی و فرهنگی منصوب کرد.
ایران اکونومیست ۲۱ ساعت پیش
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از نیواطلس، شرکت آمریکایی global aerospace corporation(cag) قرار است طرح اولیه از فضاپیمایی بی سرنشین برای کاوش در پلوتو را رونمایی کند که قادر به جهیدن روی سطح سیاره است.
همشهری آنلاین ۲۱ ساعت پیش
- همشهری آنلاین: قورباغه ها معمولا موجوداتی بی خطر به نظر می آیند، مگر اینکه سمی باشند، اما هر جانداری اجدادی بدجنس تر و بزرگتر دارد، و این دوزیست نیز گذشته استثنائی ندارد.
گجت نیوز ۲۱ ساعت پیش
چندین سال است که زیردریایی های بدون سرنشین کوچک راهشان را به نیروی دریایی آمریکا باز کرده اند. از این رو نیروی دریایی در پی امکان شارژ بی سیم زیر آبی برای این شناورهای زیرسطحی کوچک است.
ایسنا ۲۱ ساعت پیش
کنگره "اخلاق در علوم و فناوری" به همت انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری، ۱۳ تا ۱۷ آذرماه در مرکز همایش های کتابخانه ملی برگزار می شود و مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه کنگره تا ۳۰ مهرماه تمدید شده است.
رکنا ۲۲ ساعت پیش
به گزارش گروه حوادث accidents سعید اسدی، دادستان مرکز استان هرمزگان از توقیف و فک پلمب یک کانتینر در اسکله شهید رجایی خبرداد. وی در تشریح جزئیات این خبر افزود: با همکاری ناظر گمرگات استان هرمزگان، ۲۹۹ کارتن که هر کدام محتوی ۲۵۰ بسته ۱۰۰ عددی که در مجموع ۷ میلیون و ۴۷۵ هزار ...
جام جم آنلاین ۲۳ ساعت پیش
به گزارش جام جم آنلاین، شرکت لینکلن موتور در سال ۱۹۱۷ توسط هنری ام لیلند و پسرش در میشیگان تاسیس و به دلیل علاقه او به آبراهام لینکلن این نام را به خود گرفت. پس از ورشکست شدن در دهه ۲۰ قرن گذشته میلادی این خودروسازی به فورد واگذار شد و تاکنون زیر مجموعه آن فعالیت کرده و تنها ...
صدا و سیما ۲۳ ساعت پیش
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، رحیم ولایتی سرپرست فصل نخست کاوش شهر تاریخی اوجان گفت: در این کاوش تلاش بر آزاد سازی معماری قلعه بزرگ اوجان است که نتایج آن پس از پایان فصل کاوش ارائه خواهد شد. وی با بیان اینکه با اشاره به کشف ...
برنامه ناسا برای تست یک هواپیمای مافوق صوت جدید
ایسنا ۲۳ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ناسا در تست های خود از یک نمونه هواپیمای مافوق صوت کم صدا در مرکز تحقیقاتی خود واقع در لانگلی آمریکا استفاده کرده است. این سازمان اعلام کرده است که این تست با موفقیت انجام شده است و آماده است تا طی یک قرارداد ۳۹۰ میلیون دلاری، ساخت اولین ...
جام جم آنلاین ۲۳ ساعت پیش
به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، ستارگان و اجرام آسمانی، چیزهایی هستند که هزاران نفر را به خود جذب می کنند و اگر کسی به آن ها علاقه نداشته باشد حداقل زیبایی آن ها را تماشایی می داند.
خبرآنلاین ۲۳ ساعت پیش
همان اندازه که فرایند توسعه ب ام و x7 کامل می شود اخبار بیشتری از پرچم دار قدبلند باواریایی ها منتشر به بیرون درز می کند. منابع داخلی شرکت در مونیخ ادعا می کنند که این شاسی بلند جدید در واقع با ارائه سطح جدیدی از اشرافیت راه خود را از x5 جدا خواهد کرد.
آفتاب ۱۶ ساعت پیش
یک دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه “نیو ساوت ولز”(unsw) استرالیا یک خودرو طراحی کرده که تمام سطح آن با سلول خورشیدی پوشانده شده و مصرف آن برابر با یک دستگاه نان تست است.
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛
نسیم ۲۲ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صبح روز گذشته نشستی با حضور سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با هدف هم اندیشی درباره مسائل و موضوعات مختلفی چون صنفی، دانشجویی و فرهنگی ...
خبرآنلاین ۲۳ ساعت پیش
به گزارش خبرآنلاین به نقل از دیجیاتو،حال یک پروفسور ژئوفیزیک به نام «دنیل راثمن» از دپارتمان زمین، اتمسفر و علوم سیاره ای دانشگاه mit با انجام پژوهش و مدل سازی ریاضی، به این نتیجه رسیده که با توجه به فعالیت های انسانی احتمالا تا سال ۲۱۰۰ انقراض بزرگ بعدی در زمین آغاز خواهد ...
شفاف ۱۹ ساعت پیش
قورباغه ها توانایی آن را دارند که سموم بدن خود را بدون آسیب رساندن به خود از بین ببرند و اکنون دانشمندان مکانیزمی را که برخی از انواع قورباغه ها را به از بین بردن خطر قادر می سازد،شناسایی کرده اند.
همشهری آنلاین ۱ روز پیش
- همشهری آنلاین: خودروی تمام خورشیدی سان سوئیفت قرار است ماه آینده در رقابت جهانی خورشیدی به قدرت نمایی بپردازد، خودروی سدان چهارچرخی که سطح آن از ۲۸۴ سلول ریزبلور خورشیدی پوشانده شده است.
جهان نیوز ۱ روز پیش
دانش آموخته ترویج و آموزش کشاورزی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه تراریخته بخوریم یا خیر می گوید: در ایران فعلا تا زمانی که قارد به ارزیابی دقیق این محصولات باشیم، باید به تحقیقات در این زمینه در دانشگاهها و موسسات پژوهشی بسنده کنیم و جایز به آزمون و خطا در مورد ...
ایسنا ۱ روز پیش
به گزارش ایسنا یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست به عنوان بزرگترین رویداد کشور در حوزه پلیمر و کامپوزیت از دوم مهر در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرده و تا ۵ مهرماه ادامه دارد. شرکت های فناوری نانوی فعال در حوزه تجهیزات و محصولات حوزه پلاستیک در این دوره از نمایشگاه ...
همشهری آنلاین ۱ روز پیش
براساس گزارش ساینس الرت، این اقدام پس از اصرار و فشار متخصصانی انجام شد که به شدت از عقب ماندن استرالیا از این تجارت ۴۲۰ میلیارددلاری جهانی نگران بودند. به گفته میشائیل کش وزیرصنعت، نوآوری و علوم استرالیا، صنعت جهانی فضا با سرعت درحال رشد است و مهم است که استرالیا نیز بخشی ...
ایسنا ۱ روز پیش
به گزارش ایسنا، نشست دو روزه علوم و فناوری نانوی ایران و ارمنستان با هدف شناخت ظرفیت های مشترک همکاری در حوزه فناوری نانو با حضور برخی از مقامات دو کشور و شرکت های نانویی در ایروان، پایتخت ارمنستان برگزار شد. این نشست به دعوت وزارت توسعه اقتصادی ارمنستان برگزار شد و شامل سه بخش ...
ایسنا ۱ روز پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از زی نیوز، پرتوهای کیهانی هسته اتمی هستند که تقریبا با سرعت نور در فضا حرکت می کنند. منشاء پرتوهای کیهانی کم انرژی خورشید داخل کهکشان راه شیری است، اما منبع اصلی اجزای پر انرژی از زمان اکتشاف در حدود پنجاه سال پیش همواره موضوع بحث دانشمندان بوده ...
انقلاب در دنیای موشک ها
ایسنا ۱ روز پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، سال هاست که در عرصه موشک های فضایی از موشک های چندبخشی برای پرتاب محموله های مختلف به فضا استفاده می شود اما متخصصان آمریکایی به تازگی موفق شده اند یک موشک تک بخشی را آماده تست کنند که در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش ها می تواند انقلابی ...

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد

پربازدیدترین خبرهای دانش و تکنولوژی
یکی از پیچیده ترین معماهای اهرام مصر کشف شد
شاسی بلند جدید ب ام و با ۳ ردیف صندلی/ افشای جزییات جدید از ایکس ۷
راه شیری در آسمان قم +عکس
تلسکوپ هابل به تازگی یک سیارک دوتایی شگفت انگیز و نادر را در منظومه شمسی کشف کرد
پشتکار و سماجت آموختنی است
قورباغه شیطانی با آرواره ای مانند گرگ
لینکلن کانتیننتال؛ هوشمند، زیبا، بااصالت +تصاویر
رباتی که شبیه انسان راه می رود+فیلم
نیروی دریایی آمریکا به دنبال شارژ بی سیم زیردریایی های خود است
شبیه­ سازی بیگ ­بنگ با سریع ترین ذرات چرخنده جهان
dna تاریک؛ ژن های مخفی نگرش ما به تکامل را تغییر خواهند داد
خودروی استرالیایی مجهز به ۲۸۴ سلول خورشیدی
هایپرلوپ بلندپروازانه چینی ها
خود آگاهی بسیار عمیق تر از چیزی است که فکر می کنید
تصاویر فضاپیمای جونو از ابرهای مشتری
مهار نیروی اقیانوس برای تولید برق
زمان نمایشگاه بین المللی خودروی تهران مشخص شد
ویکیپدیا چگونه اداره می شود؟
پیش بینی حوادث سهمگین با کمک ریاضیات
پژوهشگر ایرانی درجمع دانشمندان برتردنیا
رکوردشکنی لندرور با کشیدن قطار ۱۱۰ تنی!
کشف منشاء قوی ترین امواج کیهانی که تا کنون به زمین رسیده است
اگر این قورباغه ماقبل تاریخ را دیدید فرار کنید+عکس

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد