آخرین اخبار  دانش و تکنولوژی صفحه  ۱ از ۱۰ 
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد؛
باشگاه خبرنگاران ۲ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از فیزیکدانان به نام انریکو فرمی حدود ۶۰ سال پیش به آسمان نگاه کرد و درباره حضور بیگانگان یا آدم فضایی ها پرسید امروز دانشمندان می دانند که حدود میلیون ها شاید میلیارد ها سیاره در جهان هستی وجود داشته ...
گجت نیوز ۷ ساعت پیش
فاش شدن اسرار سیاره سرخ همچنان ادامه دارد. به تازگی ناسا تصاویر دیده نشده ای را از سطح این همسایه مرموز ما منتشر کرده است؛ عکس هایی که تپه های شنی مریخ و ظاهر عجیب آن ها را نمایش می دهند.
گجت نیوز ۱۰ ساعت پیش
دانشمندان حوزه نجوم بر اساس بررسی های جدید خود متوجه شدند که زمان برخورد کهکشان راه شیری با کهکشان آندرومدا در حدود ۴.۵ میلیارد سال آینده خواهد بود و در آن زمان این دو کهکشان نابود خواهند شد. کهکشان آندرومدا (andromeda galaxy) که اغلب با نام های المراه المسلسله یا کهکشان زن بر زنجیر ...
باشگاه خبرنگاران ۱۰ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان ناسا به تازگی اعلام کرده اند که مریخ نورد اینسایت به مرحله عملی ماموریت خود رسیده است و اکنون حفاری درسطح سیاره مریخ را شروع کرده است.
باشگاه خبرنگاران ۱۱ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مقام های چینی در نظر دارند از انرژی های تجدیدپذیر برای تولید انرژی استفاده کنند و نخستین نیروگاه خورشیدی جهان را در فضا احداث کنند.
دیجیاتو ۱۲ ساعت پیش
طی هفته ای که گذشت، سرانجام ناسا با کاوشگر فرصت که مدتی پیش گرفتار توفان های مریخ شده بود خداحافظی کرد. طول عمر این مریخ نورد که در اوایل سال ۲۰۰۴ در سطح مریخ فرود آمد، در ابتدا تنها ۳ ماه پیش بینی می شد اما این کاوشگر توانست سال های زیادی را در این کره دوام بیاورد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:
ایسنا ۱۳ ساعت پیش
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: اکنون پذیرش در برخی رشته ها باید کاهش یابد و مسئولان دانشگاه ها باید توجه کنند که برای رسیدن به کمیت، کیفیت را فدا نکنند زیرا ما به دنبال بیکار مدرک دار نیستیم.
آی تی رسان ۱۴ ساعت پیش
مریخ نورد opportunity ناسا در سال های اخیر به دانشمندان در شناخت و درک بیشتر سیاره سرخ کمک های شایانی نموده و بدون اغراق، یکی از مهم ترین عوامل آشنایی و علاقه مردم زمین به اخبار سیاره همسایه مان بوده است.
با همکاری محققان انجام شد؛
خبرگزاری مهر ۱۴ ساعت پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فیز، محققان دانشگاه ucla با همکاری ۸ موسسه تحقیقاتی دیگر یک آئروژل سرامیکی بسیار سبک و ماندگر ابداع کرده اند. این ماده را می توان در عایق بندی فضاپیماها استفاده کرد زیرا می تواند در برابر گرمای شدید و تغییرات زیاد دمایی که در ماموریت های ...
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد:
ایسنا ۱۲ ساعت پیش
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در گذشته میان مراکز متعدد علمی و پژوهشی در استان چالش های بسیاری وجود داشت، اما امروز با ایجاد شبکه جامع دانشگاه ها و مراکز علمی، همگرایی و هم افزایی میان این مراکز شکل گرفته و به دنبال تامین منافع یکدیگر به شکل مطلوب هستند.
گشت و گذار در دانشگاه های ایران و جهان؛
باشگاه خبرنگاران ۱۷ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه رشته حقوق در جهان با اهمیت است و نقش ویژه ای در زندگی روزمره افراد دارد، به طوری که در بسیاری از کشور ها هر خانواده دارای یک وکیل حقوقی است که در مواقع لزوم و ایجاد مشکل، راهگشای مسائل خواهد بود.
بررسی های پژوهشگران نشان داد
ایسنا ۱۶ ساعت پیش
قصد فرزندآوری همان انتخاب مشروط افراد برای داشتن فرزند است که نه تنها با نگرش زوجین نسبت به والد شدن و فرزندان مرتبط است، بلکه با درک آن ها نسبت به شرایط زندگی خود، ارتباط دارد. ناباروری، زمان ازدواج، وضعیت اقتصادی - اجتماعی خانواده، اشتغال زنان، سیاست های نگهداری کودک، ...
پژوهشگران آمریکایی:
ایسنا ۱۷ ساعت پیش
به گزارش ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، پژوهش جدید "دانشگاه جانز هاپکینز" (johns hopkins university) آمریکا نشان می دهد التهاب مزمن در میانسالی، می تواند به مشکلات فکر و حافظه در سنین بالاتر منجر شود.
رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد؛
باشگاه خبرنگاران ۱۸ ساعت پیش
به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دی ماه امسال بود که ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر روی سکو رفت و برای قرار گرفتن در مدار به فضا پرتاب شد؛ البته در مراحل آخر به دلیل وجود نقص فنی در ماهواره بر پیام نتوانست در مدار مخصوص قرار بگیرد و این ...
تیک ۱۳ ساعت پیش
استارشیپ متعلق به اسپیس ایکس هنوز از زمین به سوی مریخ بلند نشده، قیمت بلیتش تعیین شد! ایلان ماسک در توئیتی نوشت: هزینه رفتن به مریخ دست کم ۵۰۰ هزار دلار است. ماسک به این فکر می کند که در آینده ممکن است قیمت بلیت به ۱۰۰ هزار دلار کاهش یابد تا مردم با فروختن خانه، زمین را به مقصد ...
مشرق نیوز ۲۲ ساعت پیش
به گزارش مشرق، دانشمندان استرالیایی در هفته های اخیر کشف شگفت انگیزی در مورد یک قطعه سنگ که توسط فضانوردان ماموریت آپولو ۱۴ به زمین آورده شده، داشتند. در مقاله ای که در نشریه ی زمین و علوم سیاره ای چاپ شد، دانشمندان بر این باورند که این تکه سنگ احتمالا بعد از برخورد سیارکی ...
بیگ بنگ ۱ روز پیش
بیگ بنگ: آیا این سحابی مارپیچی به شما خیره شده است؟ خیر، حداقل از لحاظ بیولوژیکی اینگونه نیست، اما کاملا شبیه چشم به نظر می رسد. این جرم به نام سحابی هلیکس شناخته می شود، زیرا مانند این است که شما به یک محور مارپیچی نگاه می کنید.
برای جذب هیئت علمی؛
خبرگزاری مهر ۱۵ ساعت پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، متقاضیان جذب دکتری فراخوان شهریورماه سال ۹۷ که از طریق سامانه پیامکی یا تماس تلفنی و سامانه نور رضوی به آن ها اطلاع رسانی شده است، باید نسبت به ارائه حضوری مدارک خود به این دانشگاه اقدام کنند.
زومیت ۱ روز پیش
مریخ نورد آپورچونیتی پس از بالا رفتن از دهانه ی یک گودال مریخی به چشم انداز بی سابقه ای از این سیاره رسید. یک گودال شهاب سنگی وسیع از سنگ های آتشفشانی و اکسید آهن که تا فاصله ی ۲۴۰۰ کیلومتر توسعه یافته است و با کوهستان های ناهموار زیر یک آسمان نارنجی و تاریک احاطه شده است.
۵۵ آنلاین ۱ روز پیش
این ربات که با الهام از مورچه های بیابانی طراحی شده و antbot نام دارد، به یک قطب نمای اپتیکی مجهز است که با استفاده از نور قطبیده می تواند مسیر حرکت ربات را تشخیص دهد و با استفاده از یک حسگر نوری رو به خورشید مسافت طی شده را اندازه گیری می کند.
دیجیاتو ۱ روز پیش
چهار سال پیش بود که نام شرکت مارس وان بر سر زبان ها افتاد و تقریبا روزی نبود که خبری از این شرکت در نشریات مختلف سراسر دنیا منتشر نشود. در آن دوران نشریاتی مانند واشنگتن پست، cnn، فاکس نیوز و خیلی های دیگر پر بودند از مطالبی که در مورد وعده این شرکت برای سکونت در مریخ به قلم ...
زومیت ۱ روز پیش
دانشمندان پرچم هایی ساخته اند که می توانند با استفاده از باد و نور خورشید انرژی الکتریکی تولید کنند. این پرچم های جدید با کمک نوارهای انعطاف پذیر پیزوالکتریک و سلول های منعطف فتوولتاییک ساخته شده اند.
زومیت ۱ روز پیش
در نوشتار پیشین با نام «سفر در میان ستارگان؛ آیا ما برای ترک زمین آماده ایم؟» این موضوع را بررسی کردیم که برای تحقق سفرهایی طولانی و بدون بازگشت به اعماق فضا، ما به چه دستاوردهای فناورانه ای روی زمین نیاز خواهیم داشت.
باشگاه خبرنگاران ۱ روز پیش
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، در پدیده ای شگفت انگیز در دنیای پزشکی نوزادی به نام noah valasco اهل کشور بزریل داخل کیسه آب مادرش به دنیا آمد. مادر این نوزاد دچار زایمان زودرس شد و نوزاد در حالی که داخل کیسه آب مادر بود با شیوه جراحی سزارین ...
رییس دانشگاه فردوسی:
ایسنا ۱ روز پیش
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی هایی وجود خواهد داشت.
برترین ها ۱ روز پیش
ایرنا: گروهی از محققان راهکاری برای استفاده از برگ های مصنوعی خارج از محیط آزمایشگاهی با قابلیت جذب و تبدیل دی اکسید کربن به منواکسیدکربن و اکسیژن یافته اند. از پایگاه اطلاع رسانی ساینس دیلی، برگ های مصنوعی نوعی از فتوسنتز را انجام می دهند؛ روندی که گیاهان توسط آن از آب و دی اکسید ...
زومیت ۱ روز پیش
سه سال بعد از ماموریت آپولو ۱۱ و فرود موفقیت آمیز اولین انسان روی کره ی ماه در سال ۱۹۷۵، پخش مجموعه ی تلویزیونی «فضا : ۱۹۹۹» با محتوایی علمی تخیلی درمورد فضا آغاز شد. این مجموعه روایتگر یک انفجار هسته ای بزرگ در سطح کره ی ماه بود که به دنبال آن، کل سیاره به همراه یک مستعمره ...
بررسی ۳۰۰ میلیون کهکشان؛
خبرگزاری مهر ۱ روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، ناسا جدیدترین ماموریت فضایی خود را اعلام کرد. این ماموریت (spherex)نام گرفته است. این ماموریت دوساله برای مطالعه آغاز و تحول جهان انجام می شود تا مشخص شود چه میزان عناصر مشترک حیاتی در کهکشان راه شیری وجود دارد.
زومیت ۱ روز پیش
با وجود ده ها سال نوآوری در زمینه ی تولید پارچه هایی با خواص حرارتی که با اهدافی مثل خنک کردن دوندگان ماراتن یا گرم نگه داشتن کوهنوردان طراحی شده است، تاکنون هرگز ماده ای با ویژگی های عایق متغیر و واکنش به محیط طراحی نشده بود.
به ریاست دکتر طهرانچی برگزار شد؛
باشگاه خبرنگاران ۱ روز پیش
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد به ریاست محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور اعضای هیئت رئیسه، روسای استان های دانشگاه و روسای واحدهای مستقل صبح امروز در واحد قزوین آغاز به کار کرد.
ایسنا ۱ روز پیش
تاییدیه طرح اتصال به شبکه نیروگاه ۷ مگاوات خورشیدی کرمانشاه با همکاری بین واحدی، بین سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی و موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه از طرف شرکت برق منطقه ای غرب کشور ابلاغ شد.
براساس ارزیابی سایت «وبومتریکس»؛
صدا و سیما ۱ روز پیش
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، سایت «وبومتریکس» در ژانویه ۲۰۱۹ لیست دانشگاه های برتر ایران از نظر نقش پژوهشی و آموزشی این دانشگاه ها در وب سایتشان را مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد.
سلامت نیوز ۱ روز پیش
سلامت نیوز: محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا با استفاده از ترکیبی متشکل از چهار مولکول کوچک توانستند سلول های گلیال را به نورون های فعال تبدیل کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، نورون هایی که با استفاده از این شیوه جدید تولید شدند، قابلیت فعالیت های مشابه سلول های ...
در گفت وگو با ایسنا تشریح شد
ایسنا ۱ روز پیش
"سالیجان شریپف"، فضانورد سابق و از مسئولان مرکز آموزش فضانوردان روسیه درباره آموزش فضانوردان امارات در زوزدنی گارادوک (شهرک ستاره ای) گفت: فضانوردان امارات با جدیت دوره آموزشی را می گذرانند.
خبرگزاری مهر ۱ روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر، سامانه ها و پلتفرم های مختلف تامین مالی و سرمایه گذاری به منظور حمایت از ایده های نو، ارائه خدمات مختلف فنی و مشاوره ای و همچنین بسترسازی ایجاد ارتباط میان سرمایه گذاران و سرمایه پذیران متناسب با نیازهای آنها، مورد استفاده قرار می گیرند.
برترین ها ۱ روز پیش
خبرآنلاین: محققان گونه جدیدی از یک قورباغه طلایی را در کوهستان های دوردست در جنوب اتیوپی پیدا کردند. این گونه جدید به راحتی قابل تمایز از گونه های موجود به دلیل داشتن پاهای درازتر، انگشتان بلندتر و از هم مهم تر رنگ طلایی و منحصربه فرد آن است.
با مخترعین ایرانی؛
باشگاه خبرنگاران ۱ روز پیش
به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان کشور توانسته اند با تکیه بر دانش خود برای اولین بار در جهان با طراحی و تولید ربات پوشیدنی برای کمک رساندن به افراد ناتوان از راه رفتن، نام ایران را در میان تولید کنندگان این دستگاه قرار دهند.
۰۰:۵۰
بیگ بنگ ۱ روز پیش
بیگ بنگ: این تصویر، فرا ژرف ِ هابل نمونه ای از قدیمی ترین کهکشان هایی است که بشر تاکنون دیده است. تصویری از عمق صورت فلکی کوره که توسط تلسکوپ فضایی هابل(hudf) و با عبور از میلیاردها سال نوری دورتر، توانست این میدان فرا ژرف ِ کیهانی را ثبت نماید.
ایسنا ۱ روز پیش
محققان دانشگاه «شهید مدنی آذربایجان» موفق به تولید مواد نانو ساختار ضدجلبکی شده اند که با نفوذ در دیواره سلول میکروارگانیسم ها از رشد آنها در محیط جلوگیری می کنند.
دیجیاتو ۲ روز پیش
بیل گیتس و همسرش ملیندا هرسال نامه ای را به بشریت می نویسند و در آن به موضوعاتی اشاره میکنند که میتوانند باعث نگرانی، خوشحالی یا شگفتی شوند. موضوعات پرداخته شده در این نامه ها از تجربیات آنها در مواجهه با فقر، بیماری، تغییرات اقلیمی و دیگر مشکلات گرفته می شود.

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد

پربازدیدترین خبرهای دانش و تکنولوژی
بلیت سفر به مریخ چقدر است!؟
دلایلی علمی که نمی توان موجودات فضایی را مشاهده کرد
حفاری در سیاره سرخ آغاز شد/ سنگ های سخت کابوس مریخ نورد اینسایت
از پذیرش ۱۰ درصدی تا نسبت عجیب استاد به دانشجو در برترین دانشکده های جهان
ناسا رسما از کار افتادن مریخ نورد opportunity را اعلام نمود
دانشگاه تهران همچنان برترین دانشگاه ایران
جزئیات آموزش فضانوردان امارات در شهرک ستاره ای
طراحی برگ مصنوعی با قابلیت جذب دی اکسیدکربن
پرونده یک ماموریت ساختگی؛ مارس وان از تاسیس تا ورشکستگی
عرضه نانومواد ضدجلبکی که مانع رشد میکروارگانیسم ها می شوند
اتصال به شبکه نیروگاه هفت مگاوات خورشیدی کرمانشاه اجرایی شد
شرایط جذب متقاضیان دکترای فراخوان شهریور ماه ۹۷
طرح های نوپا در حوزه لیزر حمایت می شوند
تولید اولین ربات پوشیدنی ایرانی
برای سفر در میان ستارگان، به چه فضاپیمایی نیاز خواهیم داشت؟
آغاز به کار سومین جلسه شورای دانشگاه آزاد
تولید اولین پارچه عایق و مقاوم حرارتی توسط دانشمندان
بازسازی سلول های مغز
گام به گام تا احداث یک پایگاه دائمی در ماه
تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال ۲۰۲۰
ساخت نانوحامل دارو با استفاده از ویروس های بی خطر
طرح 'تحریک نواحی عمقی مغز با روش های غیرتهاجمی' کلید خورد
مردان تحول در آموزش و پرورش کم داریم/ خانواده ها هنور از مدرسه انتظار نمره دارند
ترمیم بیش از حد dna، به بافت آسیب می رساند
خیز فضانورد سابق ناسا برای حضور در سنای آمریکا
آغاز ثبت نام آزمون ept و آزمون فراگیر مهارت های عربی دانشگاه آزاد
افزایش دامنه استفاده از فناوری نانو در خودروها برای کاهش وزن
برنامه افزایش اختیارات معاونت های دانشجویی را دنبال می کنیم/...
چسب نانویی در سازه های مهم بیمارستانی و مذهبی استفاده شد
برای اولین بار در فرودگاه فرانکفورت؛ تاکسی هوایی به داد مسافرن می رسد
نمای ۳۶۰ درجه ای از مریخ
مغز زنان سه سال جوان تر از مردان است!
کشف یک' دهانه شهاب سنگ ' مدفون شده
ویژگی های فضاپیما های نسل آینده برای سفر به سیاره مریخ
اقیانوس ها چگونه تشکیل شده اند؟
شبیه سازی حرکت موجودات نخستین با روبات
ربات های درمانگر در راهند!
مهندسی ویژگی مواد گوناگون با کمک هوش مصنوعی
ایجاد نور فراکتال با استفاده از لیزر برای نخستین بار
باتری های قدرتمند برای خودروهای الکتریکی ساخته می شود

انتخاب و چینش خبرها در این صفحه به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر بازدید صورت می گیرد
بازدید هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد